REKLAMA

Zakończyła się pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Końskich [wideo]

Bardzo spokojnie przebiegł rok obrad Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Końskie. Ostatnio uczniowie naszych szkół podsumowali swoje działania.

REKLAMA

Ostatnia sesja młodej rady w jej pierwszej kadencji odbyła się w miniony czwartek. Najobszerniejszym jej punktem było sprawozdanie Burmistrza o stania Miasta i Gminy Końskie. Burmistrz Obratański stwierdził także, że czuje lekki niedosyt jeśli chodzi o działania młodych ludzi, których na przestrzeni roku było niezbyt wiele.

Następnie przewodniczący rady spróbował podsumować działania młodych rajców. –„Podzielam zdanie, że można czuć lekki niedosyt, bo to że dowiedzieliśmy się więcej na temat tego jak działa gmina, jak działają poszczególne organy to duży plus, ale warto by było, żeby nasze rada nie była ciałem biernym i by wychodziło z niej więcej inicjatyw.” – mówił przewodniczący MRM Paweł Sosnowski.

REKLAMA

Z tak postawioną sprawą zgodzili się wszyscy uczestniczący w obradach. Powzięto nawet kroki by w przyszłości działania młodych rajców jeszcze bardziej ożywić. –„Chodzi o to by nasza kadencja nie obejmowała tylko roku, bo z jednej strony to dużo, ale biorąc pod uwagę wszystkie okresy wyłączone – święta, ferie, wakacje – to zostaje tego czasu efektywnej pracy  dość mało.” – mówił Sosnowski.

Młodzieżowa Rada

W związku z tym za zgodą wszystkich radnych postanowiono wydłużyć kadencje Młodzieżowej Rady Miejskiej do dwóch lat. Innym pomysłem, który zaakceptowała rada jest utworzenie funkcji animatora. Chodzi o to by ktoś z zewnątrz inspirował młode osoby do działania. –„Myślę, że taka kadencja powinna mieć swojego przedstawiciela. Jeżeli istnieje możliwość wyznaczenia kogoś kto mógłby nas pokierować, kogoś z kim moglibyśmy częściej się spotykać niż podczas sesji to myślę, że wtedy praca mogłaby być efektywniejsza.” – tłumaczyła Izabela Popiel, członek zarząd Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzi Radni zadecydowali także o tym, iż od kolejnej kadencji w pracach tego organu uczestniczyć będą mogli starsi doradcy. Tak zwanymi ekspertami byliby wolontariusze, specjaliści w poszczególnych dziedzinach, np. studenci, czy osoby mocno zaangażowane w życie społeczne Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *