REKLAMA

Zalety stosowania wiertarki pneumatycznej

Po wiertarkę sięgamy przede wszystkim, kiedy chcemy zrobić dziurę w ścianie, aby np. powiesić półkę. Natomiast zastosowanie domowe nie jest jedynym sposobem wykorzystania tego narzędzia. W przemyśle sięga się po nie podczas naprawdę wielu czynności. Zwłaszcza że samych rodzajów wiertarek możemy wyróżnić kilka. Jednym z nich jest wiertarka pneumatyczna, czyli taka, która nie jest bezpośrednio podłączana do prądu. Źródłem zasilania jest w tym wypadku sprężone powietrze dostarczane do wnętrza urządzenia.

REKLAMA

Sama nazwa – wiertarka pneumatyczna – sugeruje, że w procesie zasilania wykorzystywane jest sprężone powietrze. I faktycznie. Silnik znajdujący się wewnątrz urządzenia działa za pośrednictwem przewodu powietrza. Warto zauważyć, że warianty pneumatyczne tradycyjnych narządzi, są obecnie naprawdę popularne. Często wręcz podkreśla się ich przewagę nad opcjami zasilanymi prądem dostarczanym za pośrednictwem przewodu. Z czego wynika taka popularność tej kategorii urządzeń i jakie zalety wiążą się z użytkowaniem wiertarki pneumatycznej?

REKLAMA

Przewaga wiertarki pneumatycznej nad tradycyjną

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu trzymał wiertarkę, doskonale wie, jak masywne i ciężkie jest to urządzenie. Manewrowanie nim bywa kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych osób, które dopiero zaczynają tego rodzaju pracę. W przypadku wiertarek pneumatycznych mówimy o znacznie lżejszych narzędziach. Niewielka waga wynika przede wszystkim przez brak niezbędnych komponentów elektrycznych, które nie tylko podnoszą ogólną masę wiertarki, ale także – wymagają zachowania szczególnej ostrożności w trakcie użytkowania.

Szeroki wybór wiertarek pneumatycznych znajdziesz na: https://atmo.com.pl/pl/c/Wiertarki-pneumatyczne/28

Intensywna praca może skończyć się przegrzaniem wiertarki. W przypadku rozwiązań pneumatycznych nic takiego się nie wydarzy. Przekłada się to także na zwiększone bezpieczeństwo wykonywania czynności roboczych. Przegrzany silnik może stwarzać zagrożenie pożarowe. Zwłaszcza w przestrzeniach, w których narażeni jesteśmy na kontakt z substancjami łatwopalnymi – mowa tutaj o wszelkiego rodzaju lakierniach czy warsztatach stolarskich. Odłożenie nagrzanej wiertarki w nieodpowiednim miejscu może okazać się niebezpieczne dla wszystkich pracowników. Pneumatyczne narzędzia nie stwarzają tego typu zagrożeń.

Wiertarki pneumatyczne – rodzaje

Nie wszystkie rodzaje wiertarek pneumatycznych wyglądają tak samo. Większość z nas kojarzy te narzędzia z charakterystycznym designem przypominającym pistolet. Natomiast na runku znajdziemy także opcje proste lub z uchwytem przypominającym młot pneumatyczny. Wybór konkretnego wariantu uzależniony jest oczywiście od naszych indywidualnych preferencji, ale również – charakteru wykonywanej pracy oraz dostępnej przestrzeni.

Sprawdź szeroką ofertę narzędzi pneumatycznych na: https://atmo.com.pl/narzedzia-pneumatyczne-sklep-warszawa

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *