REKLAMA

Zalew Antoniów koło Radoszyc. To miejsce już tętni życiem! [wideo, zdjęcia]

W niedzielę z naszą kamerą odwiedziliśmy Zalew Antoniów koło Radoszyc, który funkcjonuje dopiero od tego sezonu. Piękna pogoda sprawiła, że na miejsce przybyło mnóstwo osób z powiatu koneckiego, ale i odleglejszych miejsc. Poznajcie w materiale wideo bliżej to miejsce. 

REKLAMA

„Jakiekolwiek słowa są zbyteczne. Wystarczy tylko popatrzeć szanowni Państwo. Mamy pierwszy sezon dla naszego zalewu. On oczywiście z roku na rok będzie piękniał, ale czysta woda, piękne krajobrazy robią nam dobrą promocję i zapraszamy serdecznie na ten zalew wszystkich mieszkańców miasta i gminy Radoszyce, powiatu, województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Pamiętajmy o tym, że mamy przepiękny zalew Sielpia, a teraz też przepiękny zalew w Radoszycach i uzupełniamy się nawzajem. O to powinno chodzić” – mówi nam Michał Pękala burmistrz Radoszyc.

REKLAMA

Zdaniem przebywających w niedzielę nad zalewem czystość wody oraz zadbane otoczenie to główne zalety radoszyckiego zbiornika wodnego:

„Woda jest super, ciepła i czysta przede wszystkim. Dno jest fajne i zapraszamy wszystkich na zbiornik tutaj do nas. Co do frekwencji to dzisiaj się nie spodziewałem, ale pogoda sprzyja wypoczynkowi” – mówi Łukasz.

„Woda jest chłodnawa, ale czysta. My z córką mieszkamy niedaleko. Moim zdaniem to jest świetny pomysł, że ten zalew powstał. Mamy bardzo blisko, możemy w każdej chwili sobie podjechać z dzieciakami. Myślę, że to jest bardzo trafiona decyzja samorządu. Dzisiaj ludzi jest bardzo dużo. W zeszłym tygodniu było troszkę mniej. Dzisiaj jest bardzo dużo i myślę, że to dlatego, że ludziom się spodobało” – dodaje pani Ewelina.

Na miejscu powstało już kilka punktów gastronomicznych, w tym polecany bar San Escobar. Funkcjonują też wypożyczalnie sprzętu pływającego oraz wypożyczalnia różnych sprzętów, na których można jeździć wokół zalewu – rolek, hulajnóg i innych. A jest po czym jeździć, bo ścieżka rowerowo-spacerowa, która okala zbiornik ma niespełna 4 kilometry długości. Kto zaś nie lubi aktywności może błogo wylegiwać się na złocistym piasku na jednej z plaż. Dwie z nich są strzeżone przez ratowników – wyznaczono przy nich miejsca do kąpieli. Woda zaś jest zbadana przez lokalny Sanepid i przyznano jej najwyższą klasę czystości. W przyszłości nad Zalewem Antoniów atrakcji ma być jeszcze więcej –„Przed nami kolejne lata i będzie tutaj jeszcze bardziej piękniało. Będą podświetlone altanki. W tej chwili rozmawiamy już z naszymi zewnętrznymi partnerami: będzie stadnina koni, hotel domki. Będzie pięknie i myślę, że nasz zalew będzie bardzo dobrze nastawiony dla turystów. Będzie ich cieple witał i ja też w tym miejscu chcę wszystkich powitać, a zarazem zaprosić nad nasz zalew” – tłumaczy burmistrz Michał Pękala.

Do tego zaproszenia dołączamy się także my pozostawiając Państwa z kilkoma obrazami prosto z Zalewu Antoniów koło Radoszyc.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Zalew Antoniów koło Radoszyc. To miejsce już tętni życiem! [wideo, zdjęcia]

  1. Kąpieliska strzeżone 😡😡A właśnie w tą niedzielę o mały włos nie doszło tam do tragedii…

  2. Pingback: Podsumowanie sezonu i plany na rozwój zalewu Antoniów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *