REKLAMA

Założyli Stowarzyszenie ‚Kuźnia Radoszycka’

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Kuźnia Radoszycka” powstało w Radoszycach. Za jego członkami spotkanie założycielskie, a organizacja została już wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. 

REKLAMA

Stowarzyszenie ma szerokie cele: od upowszechniania idei odnowy i rozwoju miasta i wsi z zachowaniem niepowtarzalnej tożsamości przy poszanowaniu dziedzictwa kulturowego i materialnego, aż po przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu. Ma skupiać się także na kulturalnym rozwoju gminy Radoszyce i jej mieszkańców.

REKLAMA

„Kuźnia Radoszycka” będzie mogła pozyskiwać środki zewnętrzne na swoje działanie, czy też na realizację projektów np. unijnych. Pierwsze zebranie członków stowarzyszenia odbędzie się już w piątek 10 lipca o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radoszyce. Przyjść i dołączyć może każdy„Mamy nadzieję, że zechcą Państwo przybyć na spotkanie aby wesprzeć naszą nową inicjatywę dla dobra mieszkańców naszej Małej Ojczyzny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy” – mówi nam Marian Jankowski, jeden z inicjatorów „Kuźni Radoszyckiej”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *