REKLAMA

Zamiast 50-tki ‚Marsz na Biegun’. Za nami pierwszy taki rajd [wideo, zdjęcia]

„Marsz na Biegun Ciepła” to nowa impreza turystyczna, która zrodziła się by zastąpić popularną „Świętokrzyską 50-tkę”. Jak mówią organizatorzy to wydarzenie wyjątkowe, bo pierwsze a zarazem jedyne. Zobaczcie fotogalerię i relację wideo z rajdu, który w sobotę rano rozpoczął się w Końskich, a uczestnicy mieli za zadanie między innymi odwiedzić „Biegun Ciepła”, czyli Pomnik Grzejnika zlokalizowany w Stąporkowie. 

REKLAMA

„To jest pierwsza i jedyna edycja Marszu na Biegun Ciepła. Oddział PTTK w Końskich wraz z Klubem Turystyki Aktywnej Pasat zdecydował się w zastępstwie 50-tki Świętokrzyskiej, która zazwyczaj odbywa się w Kielcach przez tamtejszy oddział zorganizować taką imprezę zastępczą celem zdobycia przez uczestników dodatkowych kilometrów do tytułu Superpiechur Świętokrzyski. Jest dosyć sporo uczestników, bo na nasze zaproszenie odpowiedziało około 70 osób” – mówi nam Magdalena Weber z PTTK Końskie, organizator wydarzenia.

REKLAMA

Piechurzy wyruszyli z Ogródka Jordanowskiego w Końskich. Następnie zmierzali przez Izabelów, Niebo i Piekło do Sielpi, a dalej do Miedzierzy. Tam odbijali w kierunku Stąporkowa by przez Starą Wieś i Czarniecką Górę dotrzeć pod Pomnik Grzejnika. Ze Stąporkowa już przez Kozią Wolę, leśnymi duktami wracali do Końskich –„Dla nas to kolejne przejście w imprezach organizowanych przez PTTK Końskie i zawsze się świetnie bawimy, a więc to okazja do kolejnej fajnej zabawy ” – mówi Katarzyna Filipiak, uczestniczka rajdu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji wideo z tego wydarzenia.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *