REKLAMA

Zamień śmieci na drzewa i krzewy. W piątek akcja w Końskich

Już w piątek od godziny 12:00 przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich będzie można zamienić śmieci za drzewa i krzewy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Końskich! 

REKLAMA

Zasady są proste. Za drzewko lub krzew można wymienić 10 butelek PET lub 10 zgniecionych puszek lub 10 zużytych baterii. PGK rozda za odpady w sumie około trzech tysięcy roślin! Jakie drzewka i krzewy będzie można pozyskać? Obok pospolitych sadzonek dębu, sosny, modrzewia, świerka, buka, katalpy, głogu i brzozy będą to: pęcherznice żółta i czerwona, morwa biała, krzewuszka czerwona, budleja, tawuła szara, jabłoń, pigwa (drzewo), orzech włoski, wiśnia, czereśnia, śliwka, surmia, hortensja bukietowa, krzewuszka biała, miskant wysoki, dereń ozdobny i borówka amerykańska.

REKLAMA

Wystarczy w piątek od godziny 12:00 przyjść do parku i wymienić odpady na roślinki. Akcja „Drzewko za surowce” objęta jest honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie. To już jej czwarta edycja.

Akcję wspierają wszystkie spółki gminy Końskie, a także Lasy Państwowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *