REKLAMA

Zanocuj w lesie. Lasy Państwowe z propozycją na majówkę

Z uwagi na epidemię, ale i na chęć promocji turystyki leśnej ruszył nowy program – „Zanocuj w lesie”. Przedstawiciele Lasów Państwowych zachęcają do korzystania ze specjalnie wyznaczonych terenów w kraju, na których każdy zainteresowany, zupełnie za darmo może zanocować. Łącznie to ponad 60 tysięcy hektarów gruntów. Przedstawiamy mapy pokazujące lokalizacje zaproponowane przez Nadleśnictwa funkcjonujące w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Teren z Nadleśnictwa Stąporków dopuszczony do programu Zanocuj w Lesie

„Zanocuj w lesie” to projekt, dzięki któremu już od 1 maja do dyspozycji miłośników bushcraftu i surwiwalu Lasy Państwowe udostępniają ponad 600 tys. ha w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46.

Należy pamiętać, że bez względu na to jakiego sprzętu będzie się używać do wypoczynku, nie może on niszczyć drzew, krzewów oraz runa leśnego. Utrzymany jest także zakaz używania otwartego ognia poza wyznaczonymi do tego miejscami.

REKLAMA

Każdy, kto będzie chciał nocować w lesie – w wyznaczonych strefach – dłużej niż dwie noce z rzędu lub w grupie większej niż dziewięć osób musi zgłosić to drogą mailową do miejscowego nadleśnictwa i otrzymać akceptację w wiadomości zwrotnej.

Wybierając się do „leśnego hotelu” należy jednak pamiętać, że w lesie nie ma kranów, bieżącej wody, restauracji czy parkingu. Są za to wspaniała przyroda, dzikie zwierzęta czy owady i nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne. Akcja „Zanocuj w Lesie” skierowana jest przede wszystkim do osób przygotowanych do bytowania w trudnych warunkach terenowych.

A gdzie można skorzystać z programu „Zanocuj w lesie”? Mapkę udostępnionych przez Lasy Państwowe lokalizacji znajdziecie TUTAJ. Wyróżnione tereny dzielą się na te, na których można używać kuchenek gazowych (kolor pomarańczowy) i te gdzie jest to zakazane (kolor żółty). Więcej o samym programie przeczytacie TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy tereny zaproponowane przez poszczególne nadleśnictwa na terenie powiatu koneckiego:

Teren z Nadleśnictwa Stąporków dopuszczony do programu Zanocuj w Lesie

Teren z Nadleśnictwa Barycz dopuszczony do programu Zanocuj w Lesie – część 1

Teren z Nadleśnictwa Barycz dopuszczony do programu Zanocuj w Lesie – część 2

Teren z Nadleśnictwa Radoszyce dopuszczony do programu Zanocuj w Lesie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *