REKLAMA

Zaśmiecony las przy wsi Trzemoszna. Kto uprzątnie odpady? [zdjęcia]

W ostatnim czasie czytelniczka poinformowała nas o nielegalnym wysypisku znajdującym się w lesie na wschód od wsi Trzemoszna. Co z zanieczyszczonym miejscem zrobią władze gminy Końskie?

REKLAMA

„Proszę o nagłośnienie informacji o nielegalnym wysypisku śmieci, które znajduje się w lesie pomiędzy miejscowościami Sworzyce i Trzemoszna […] Można znaleźć tam dosłownie wszystko, od mebli, sprzętów typu lodówki po opony…ale również kanistry i pojemniki w których nadal znajdują się resztki różnego rodzaju cieczy” – pisze do nas czytelniczka.

REKLAMA

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, którzy zadeklarowali podjęcie kroków prawnych wobec właściciela gruntu.

„Będziemy namierzać właściciela i zgodnie z prawem będziemy właściciela zmuszać do usunięcia odpadów. Będzie wszczęte postępowanie administracyjne” – mówił nam Sebastian Florczyński, pełniący obowiązki naczelnika Wydziału Urbanistyki Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.

Urzędnicy w rozmowie z nami podkreślali, że nie mieli pojęcia o istnieniu nielegalnego wysypiska w pobliżu wsi Trzemoszna. Jeśli mają Państwo informacje bądź wiedzę o podobnych, zaśmieconych miejscach na terenie gminy zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z Urzędem Miasta i Gminy w Końskich.

Zdjęcia (czytelniczka tkn24.pl)

REKLAMA

One thought on “Zaśmiecony las przy wsi Trzemoszna. Kto uprzątnie odpady? [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *