REKLAMA

Zastosowanie, funkcjonalność oraz sposób działania. Oto waga samochodowa bez tajemnic

Waga samochodowa to innowacyjne urządzenie służące do kontroli masy pojazdów kołowych. Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie, a zapotrzebowanie na tego typu wyroby rośnie z miesiąca na miesiąc. Wybór odpowiedniego narzędzia mierniczego nigdy nie należał do najprostszych działań. Tym bardziej, że waga powinna stanowić inwestycję na naprawdę długie lata. Zastanawiasz się nad kupnem takiego systemu? Przedstawiamy krótkie vademecum wiedzy na temat wag elektronicznych.

REKLAMA

Krótka wizytówka wag samochodowych. Zobacz do czego służą i gdzie je możesz znaleźć

REKLAMA

Jak sama nazwa wskazuje, waga samochodowa jest systemem służącym do dokładnego pomiaru masy najróżniejszych pojazdów. Jednak w tym wypadku nie chodzi jedynie o wagę samochodu lub innego czterokołowca, ale przede wszystkim towaru, który jest na nim postawiony. Z tego powodu nowoczesna waga samochodowa znajduje swoje zastosowanie w transporcie, logistyce czy choćby w rolnictwie. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest kontrolowanie masy załadunku. Praktyki tego typu umożliwiają m.in. określenie ceny, jaką Klient musi zapłacić za przewóz. Wiedza na temat wagi pojazdu wraz z towarem może pomóc także uniknąć przykrych konsekwencji drogowych. Przeładowane ciężarówki bardzo często stanowią ogromne niebezpieczeństwo. Błyskawiczne reagowanie na sytuacje na jezdni za kółkiem takiego samochodu jest mocno utrudnione. Dlatego właśnie służby coraz częściej kontrolują kierowców i zapraszają ich na ważenie. Przekroczenie dozwolonej wartości w zdecydowanej większości przypadków kończy się surowym mandatem.

Sposób działania wagi samochodowej uzależniony jest od rodzaju narzędzia mierniczego. Firma Czekała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wag w Polsce. Przedsiębiorstwo oferuje możliwość zbudowania systemu najazdowego, zagłębionego lub przenośnego. W każdym przypadku urządzenie wyposażone jest w specjalne oprogramowanie, umożliwiające rejestrację masy za pomocą sygnału analogowo-cyfrowego. Podstawowymi podzespołami elektroniki, jakie musi posiadać każda waga samochodowa  są wytrzymałe przetworniki i mierniki. Zdecydowana większość wyrobów jest odpowiednio zabudowywana, dlatego zdarzają się przypadki, że wagi znajdują się pod ziemią lub są integralną częścią nowoczesnej drogi asfaltowej.

Bezbłędna waga samochodowa na lata? Podpowiadamy, gdzie kupić takie narzędzie!

W przypadku chęci kupna profesjonalnej wagi samochodowej nie ma miejsca na kompromisy. Tego typu narzędzia miernicze muszą charakteryzować się nie tylko bezbłędnym pomiarem, ale przede wszystkim ogromną wytrzymałością i bezawaryjnością podczas codziennej eksploatacji. Zdarzają się przypadki, kiedy waga musi zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy. Wówczas warto zainteresować się przedsiębiorstwami z własnym parkiem maszynowym i doświadczeniem w projektowaniu mierników. Jednym z nich jest Czekała, producent o międzynarodowej sławie.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *