REKLAMA

Zawody strażackie gmin Słupia Konecka i Radoszyce. Znamy zwycięzców! [wideo, zdjęcia]

Ochotnicza Straż Pożarna w Słupi Koneckiej okazała się najlepsza w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych dla dwóch gmin Radoszyce i Słupia Konecka. W klasyfikacji tylko dla gminy Radoszyce najlepszymi okazali się druhowie z Jakimowic. 

REKLAMA

Zawody rozpoczęli komendanci gminni OSP z Radoszyc i Słupi Koneckiej: Wiesław Basiak oraz Mateusz Zając. Potem wszystkich przywitała zastępca wójta gminy Słupia Konecka Anna Kołodziejczyk, a głos zabrali włodarze jednostek oraz poseł na Sejm RP Mariusz Gosek:

„Cieszę się, że mogę być wśród braci strażackiej. W myśl tego hasła, które niesiecie na sztandarach ‚Bogu na chwałę, ludziom na ratunek’. Bogu na chwałę, bo zawsze doskonale uświetniacie uroczystości kościelne. Ludziom na ratunek, bo jesteście zawsze tam gdzie jest potrzebna pomoc drugiemu człowiekowi. Tę pomoc niesiecie bezinteresownie i  za to należą się Wam wielkie podziękowania” – mówił poseł Gosek.

REKLAMA

„Szanowni druhowie życzę przede wszystkim zdrowych zawodów, wracajcie do domów po zdrowej rywalizacji. Chciałem podziękować p. wójcie za już widać dobrze zorganizowane zawody” – mówił burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

„Chciałbym tylko życzyć Wam sportowej rywalizacji, bo to zawody sportowo-pożarnicze i sukcesów. By wszystkie drużyny według swoich sił i zamiarów wystąpił, by każdy sobie zdobył to co zamierza. Wszystkie najlepszego, pogoda nam się wyklarowała więc myślę, że te zawody będą nam tutaj dosyć korzystnie wyglądały” – przemawiał wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan.

Warto dodać, że gminy Radoszyce i Słupia Konecka jako jedyne w powiecie organizują połączone zawody – w jednym roku odbywają się one na terenie jednego samorządu by za rok zawitać do drugiego. Oficjalne klasyfikacje prowadzone są osobno dla każdej gminy, ale licznie przybyli widzowie porównują też czasy i punkty wyłaniając nieformalnego zwycięzcę dnia spośród wszystkich startujących drużyn.

I tak po rywalizacji w sztafecie z przeszkodami 7×50 metrów oraz ćwiczeniu bojowym klasyfikacja dla gminy Słupia Konecka prezentowała się następująco:

1. OSP Słupia Konecka

2. OSP Ruda Pilczycka

3. OSP Mnin

Natomiast dla gminy Radoszyce:

1. OSP Jakimowice

2. OSP Radoszyce

3. OSP Węgrzyn

Najlepszy wynik dnia osiągnęła ekipa z Słupi Koneckiej. Na zawody powiatowe we wrześniu pojadą zwycięzcy obu gminnych klasyfikacji. Po rywalizacji wszyscy mogli częstować się grochówką, którą przyrządzał między innymi wójt Robert Wielgopolan.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *