REKLAMA

Zbierali z klasą i z gwiazdą w Pomykowie [zdjęcia]

Wokalista Mariusz Totoszko znany z grupy Volver gościł ostatnio w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie. Jest on ambasadorem akcji „Zbieraj z klasą” polegającej na gromadzeniu przez uczniów elektrośmieci. 

REKLAMA

Mariusz Totoszko, a także Justyna Tomańska przyjechali do Pomykowa na zaproszenie dyrektor tamtejszej szkoły podstawowej Ewy Szczepanik oraz nauczycielki Katarzyny Lisowskiej.

REKLAMA

O co chodziło w tym spotkaniu? W bardzo muzyczny i taneczny sposób zaproszeni goście przekonywali uczniów z Pomykowa do konieczności segregacji, a następnie utylizacji elektrośmieci. Nie zabrakło także proekologicznych konkursów z ciekawymi nagrodami. W jednym z nich wziął udział także sam burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. W akcję włączył się także wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Po części ekologicznej minikoncert dał jeszcze Mariusz Totoszko – wokalista znany głównie z grupy Volver.

Finałem akcji w szkole ma by zbiórka elektrośmieci – zużytych baterii i sprzętów. To będzie część konkursowa – za każdy kilogram baterii placówka otrzyma 1 punkt, za każdy kilogram sprzętu – 0,5 punktu. Do wygrania w akcji „Zbieraj z klasą” są atrakcyjne nagrody, w tym między innymi zagraniczna wycieczka.

Zdjęcia (Urząd Miasta i Gminy w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *