REKLAMA

Zbigniew Mularczyk z Woli Szkuckiej wydał trzeci tomik poezji!

Zbigniew Mularczyk z Woli Szkuckiej (gmina Fałków) wydał w ostatnim czasie trzeci tomik poezji pod tytułem „Myśli i słowa”. Zachęcamy do zapoznania się z tym oraz innymi dziełami regionalnego twórcy!

REKLAMA

Zbigniew Mularczyk urodził się 29 lipca 1959 r. w Końskich. Absolwent Państwowego Technikum Rolniczego w Borkowicach (1979). Dzieciństwo i młodość spędził w Woli Szkuckiej, gdzie mieszka. W latach 1984-2007 mieszkał w Bieruniu Starym k. Tychów.

REKLAMA

W Woli Szkuckiej pełni pełni funkcję sołtysa. Umie wspaniale połączyć obowiązki zawodowe z działalnością społeczną, pełniąc również funkcję sekretarza lokalnego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi. Na co dzień jest człowiekiem aktywnym, o szerokich zainteresowaniach.

W 2013 r. otrzymał III nagrodę w XXIV ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Mojej Ojczyźnie” w Przedborzu. Zachęcony tą nagrodą, wydał wkrótce swój pierwszy poetycki tomik „To co sercu bliskie” ze słowem wstępnym Krystyny Cel. W 2016 r. ponownie otrzymał III nagrodę w XXV jubileuszowym Konkursie Poetyckim „O Mojej Ojczyźnie” w Przedborzu.

W tym też roku wydał drugi tom wierszy „Z poezją przez życie”, w którym, podobnie jak w tym oddawanym w ręce Czytelników – podejmuje różnorodną tematykę: społeczno-regionalną, przyrodniczą, osobistą.

Lekturę można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fałkowie lub u samego autora – w Woli Szkuckiej, w ostatnim domu w kierunku Szkucina. Warto dodać, że niedługo odbędzie się także spotkanie autorskie. Poinformujemy o tym wydarzeniu w osobnym artykule.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *