REKLAMA

Zbiornik w Radoszycach w weekend tętnił życiem. Ruszają przy nim różne usługi! [wideo, zdjęcia]

Przepiękny zalew stworzony nieopodal Radoszyc w miniony ciepły weekend zapełnił się odwiedzającymi. Jego duża powierzchnia i ścieżka spacerowa wytyczona dookoła sprawiły, że zbiornik stał się miejscem, przy którym można zgodnie z prawem i bezpiecznie odpoczywać w trakcie trwającej epidemii. Z kolei gminni urzędnicy odnotowują coraz większe zainteresowanie wynajmem powierzchni przy zbiorniku na działalność komercyjną. Już teraz kilka podmiotów podpisało umowy między innymi na: prowadzenie wypożyczalni sprzętu wodnego, działalność gastronomiczną i handlową. Są zapytania o możliwość prowadzenia przy zbiorniku działalności noclegowej. Wiadomo też, że na plażach przy zalewie utworzone zostaną specjalne miejsca wyznaczone do kąpieli, pojawią się też ratownicy wodni. O tym co dzieje się przy tej gminnej inwestycji rozmawialiśmy z burmistrzem miasta i gminy Radoszyce Michałem Pękalą. 

REKLAMA

tkn24.pl: W letniej atmosferze przy pięknym, wielkim zbiorniku wodnym w Radoszycach rozmawiamy z burmistrzem miasta i gminy Radoszyce Michałem Pękalą. Za nami pierwszy weekend, podczas którego na zbiorniku pojawiły się tłumy. Jak ten weekend przebiegł w tym miejscu?

Michał Pękala: „To jest efekt naszej pracy dwuletniej, która oczywiście się zaczęła dużo wcześniej. Efektem jest to, że mieszkańcy nasi, ale i osoby spoza chętnie odwiedzają ten zalew. Dla nich zrobiliśmy to miejsce i widzimy, że ta frekwencja świadczy o tym, że zrobiliśmy to przyzwoicie” 

REKLAMA


tkn24.pl: Widzimy tutaj pierwsze atrakcje takie jak rowerki wodne, łódki, ale w najbliższym czasie ma się tutaj dziać o wiele więcej…
M. Pękala:
„Pamiętajmy, że zalew wykonaliśmy w dwa lata. W grudniu 2019 został dopiero oddany do użytku. Mówię tu o zalewie i ścieżce rowerowej. Przed nami następne elementy – w tym roku wykonaliśmy część parkingów, są ławeczki z koszami. Będziemy się starać o oświetlenie. Jednocześnie mamy już 8 umów dzierżawy. To mieszkańcy, przedsiębiorcy chcą z tego miejsca korzystać. Są rowerki, za chwilę będzie gastronomia, pojawią się rowery elektryczne. Cieszę się, że ten zalew tak funkcjonuje i że mogliśmy do tego doprowadzić…” 

Całą rozmowę znajdziecie w materiale wideo (zdjęcia z drona UMiG Radoszyce/Przemysław Kowalewski). 

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Zbiornik w Radoszycach w weekend tętnił życiem. Ruszają przy nim różne usługi! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *