REKLAMA

[zdjęcia] Osobówka zderzyła się z ciężarówką koło Jacentowa. Dwie osoby ciężko ranne

Dwie ciężko ranne osoby trafiły do szpitala po wypadku w okolicy Jacentowa. Jedna z nich wymagała szybkiego transportu lotniczego helikopterem.

REKLAMA

jacentow_m

W poniedziałek, 24. sierpnia doszło do wypadku tuż przy skręcie na Jacentów, na drodze krajowej nr 74.  W godzinach południowych 21-letnia kierująca pojazdem osobowym marki Opel prawdopodobnie nie zachowała ostrożności, wymusiła pierwszeństwo przy zakręcię i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym Scania, którym kierował 39-latek. W wyniku kolizji ucierpiały obie osoby jadące Oplem, pasażera uwolnili strażacy. Do szpitala w Końskich musiał przetransportować go helikopter. 23-letni mężczyzna doznał pęknięcia śledziony, ma również złamaną miednicę. Kierująca samochodem doznała licznych złamań.  Kobieta  nie miała uprawnień do jazdy, była trzeźwa. Obie osoby obecnie przebywają na oddziale chirurgi w koneckim szpitalu. Ich obecny stan jest niezagrażający życiu.

REKLAMA

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych (2 OSP – Ruda Mal. i Radoszyce). Strażacy sprzętem (hydraulicznym) pozwalającym na pocięcie zgniecionych blach uwolnili rannego i przekazali go zespołowi pogotowia lotniczego.

Droga zablokowana była w obu kierunkach przez ok. godzinę.

Źródło: strażkonskie.pl / KPP Końskie / info. własna

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *