REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka ZDZ Końskie! [wideo, zdjęcia]

Wyjątkowo nie w Końskich, a w Stąporkowie w gościnnej sali bankietowej Lacona swoją studniówkę miał Zakład Doskonalenia Zawodowego. Dwie klasy bawiły się szampańsko!

REKLAMA

Studniówka koneckiego ZDZ-tu rozpoczęła się w sobotę punktualnie o godzinie 19.00 od odtańczenia poloneza, a jego pierwsze takty poprowadzili pedagodzy z tej szkoły Anna Panek i Sławomir Połeć. W sumie w tej szkole jest 34 maturzystów, a 18 (18 par)  z nich wzięło udział w balu maturalnym. Do egzaminu dojrzałości już za sto dni przystąpią uczniowie dwóch klas o profilu logistycznym: jedna z rozszerzeniem policyjnym, a druga wojskowym. Wychowawcami tych grup są: Agnieszka Wąsala oraz Sławomir Połeć.

Wychowawców poprosiliśmy o życzenia dla swoich podopiecznych. – „Na dzisiejszy wieczór na pewno dobrej zabawy, a na przyszłość systematyczności, wytrwałości i by zdali maturę.” – powiedziała nam Agnieszka Wąsala, a Sławomir Połeć dodał. – „Ja muszę im życzyć przede wszystkim by zdali tę maturę, bo ja matematyki ich uczę”.

REKLAMA

Po polonezie odbyła się krótka oficjalna uroczystość. Podczas niej życzenia w imieniu grona pedagogicznego uczniom złożyła Anna Panek, a nauczycielom za cztery wspólne lata dziękowali Mateusz Noga i Klaudia Barańska. –„Mamy nadzieję, że będzie to niezwykły bal, który uświadomi nas o tym, że już, wkrótce przekroczymy próg dojrzałości. Pragniemy odnaleźć więc swoje właściwe miejsce. Niebywałość tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy przekroczył mury tej szkoły. Szybko minęły wspólne cztery lata. Za sto dni przystąpimy do egzaminu dojrzałości. Przed nami matura. Już dziś jednak nadeszła ta magiczna chwila momentu w życiu każdego z nas, w którym przepraszamy za nasze przewinienia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.”  – powiedzieli uczniowie ZDZ-tu.

Następnie wszyscy zasiedli do posiłków, a my wypytaliśmy maturzystów o to skąd decyzja o przeniesieniu studniówki z Końskich do Stąporkowa, ale pytaliśmy ich także o ich wspomnienia związane ze szkołą i plany na przyszłość. – „Piękna sala, bardzo się naszym uczniom podobała. Tu jest dużo miejsca, jest tutaj bardzo ładnie i stąd ta decyzja. Te cztery lata to były bardzo dobre lata. Dwie klasy i jest nas mało, dzięki temu jesteśmy bardzo zgrani, jest fajnie, zawsze się dogadujemy ze wszystkim i nie chce nam się odchodzić z tej szkoły. Czego nam życzyć na kolejne sto dni? Przede wszystkim zdania matury, wymarzony studiów i szczęścia w życiu.” – powiedziały nam Magda Łoboda i Karolina Kwiatkowska z IV klasy Technik Logistyk z rozszerzeniem policyjnym.

Później już wspólnie, nauczyciele oraz uczniowie bawili się do białego rana!

Poniżej skrót wideo, a pod nim do znalezienia galeria zdjęć.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *