REKLAMA

Zebrali ponad 12 tysięcy złotych dla Martyny ze Stąporkowa podczas koncertu! [wideo, zdjęcia]

Kochaj i dawaj przykład – słowa Janusza Korczaka przyświecały Koncertowi Charytatywnemu, który odbył się w niedzielne popołudnie w Stąporkowie. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na rzecz chorej gimnazjalistki – Martyny.

REKLAMA

Tym razem zbierano na rzecz tej uczennicy, ale to nie pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez społeczność szkolną Zespołu Szkół w Stąporkowie. – „To już trzynasty koncert. Tym razem dla Martyny, uczennicy naszego gimnazjum. Martyna jest po operacji, a w tym momencie jest na leczenie i rehabilitacji. Wyjeżdża do kliniki do Krakowa, nauczanie ma indywidualne w domu. Chcemy jej pomóc tą finałową akcją, którą jest koncert.” – opowiedziała nam Joanna Bernat, dyrektor Zespołu Szkół w Stąporkowie.

Nim odbył się koncert odbyły się inne działania na rzecz Martyny. Przede wszystkim oficjalnie zarejestrowano zbiórkę w odpowiednim Ministerstwie. Później odbywały się kiermasze: bożonarodzeniowy oraz kalendarzy, miały miejsce też zbiórki, kwesty przed kościołami. Niedzielne widowisko było zwieńczeniem tych wszystkich starań. Prawie pięciogodzinna część artystyczna poprowadzona przez uczennicę gimnazjum – Ewę Krakowiak i absolwenta Patryka Szredera utrzymana była w walentynkowym nastroju, składały się na nią wiersze i piosenki o tematyce miłosnej, nie zabrakło też tekstów poświęconych pomaganiu i wrażliwości na drugiego człowieka.  W tę akcję charytatywną włączyli się również: Marek Werens ze swoimi zespołami oraz grupa Cover z Kielc.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu przez opiekunów: Małgorzatę Szot, Renatę Rutkowską, Edytę Adamiec, Marię Wiśniewską, Wojciecha Ćwika, Małgorzatę Wiśniewską-Alkordii, Renatę Kuc, Mariannę Okłę, Justynę Lipowską, Justynę Serek, Karolinę Sojdę, Dorotę Szreder, Barbarę Szlezynger publiczność z aplauzem reagowała na występy małych i dużych artystów. Za opracowanie scenariusza uroczystości odpowiedzialne były: Renata Cichacka i Małgorzata Figiel.

REKLAMA

W przerwach koncertu można było udać się do kawiarenki na pyszne domowe ciasta i zaspokoić pragnienie kawą, herbatą lub sokiem. Atrakcje czekały także w holu budynku Domu Kultury w Stąporkowie –„Nie tylko na scenie, ponieważ wokół mamy wyprzedaż rękodzieła, słodkości, jest strefa dla małych dzieci, a także kawiarenka, w której są przepyszne ciasta ufundowane przez rodziców, nauczycieli.” – mówiła dyrektor Bernat.

To wspaniałe i szlachetne przedsięwzięcie dostarczyło nie tylko przeżyć estetycznych, ale obudziło w ludziach serca. W gmachu MGOKiS pojawiły się tłumy, których tam jeszcze nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Zgromadzona publiczność nie była obojętna na apel organizatorów i wsparła akcję. Puszki trzymane w rękach wolontariuszy zapełniły się kwotą 12 078, 81 złotych. Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za wsparcie duchowe, rzeczowe i finansowe ludziom, którzy okazali wielkie serca i nie pozostali obojętni na los drugiego człowieka, podając pomocną dłoń. Martyna co prawda nie mogła uczestniczyć w koncercie, ale wkrótce obejrzy go w całości, bo jego przebieg filmował Mikołaj Wróbel, a o dokumentację fotograficzną zadbał Wiktor Szafrański – obaj to absolwenci gimnazjum.

Dwanaście tysięcy to kwota uzyskana jedynie podczas koncertu. Zbiórka ze wszystkich wcześniejszych działań zostanie podsumowana w najbliższych dniach.

Tekst: opracowanie własne, Renata Cichacka, Małgorzata Figiel

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *