REKLAMA

Zebrali ponad 16 tysięcy zł na odnowę nagrobków! [zdjęcia]

Członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego z Końskich, regionaliści i osoby związane z Komisją Opieki nad Zabytkami znowu wykonali kawał dobrej roboty. Podczas Uroczystości Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki zebrali dokładnie 16 tysięcy 480 złotych na rzecz ratowania i odnowy zabytkowych grobów. 

REKLAMA

Wolontariusze podczas zbiórki na rzecz ratowania zabytkowych grobów.

Kwesta prowadzona była przez dokładnie przez 35 wolontariuszy na cmentarzu w Końskich 1 i 2 listopada. W obu dniach od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. Opłaciło się! –„Konecczanie okazali się znowu bardzo hojni i raczej uda nam się wyremontować więcej niż zakładaliśmy. Bardzo dziękujemy za wsparcie i nas to autentycznie wzrusza, że ludzie chcą by o historię dbać, by dbać o pamięć o postaciach, które dawno temu odeszły.” – opowiada nam Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Groby, które zostaną odremontowane za zebrane 16 tysięcy 480 złotych to: zespół 3 grobów – trzech dziewczynek – sióstr Lipowskich zmarłych z dnia na dzień w 1912 roku, adwokata Stanisława Wiślickiego i baronowej Franciszki Kelles Krauz; nagrobka powstańca 1863 roku Stanisława Piątkowskiego; tablicy epitafijnej polskiego litografa Jana Siestrzyńskiego.

REKLAMA

O tym na jakie remonty zostanie przeznaczona pozostała kwota zadecydują członkowie PTTK-u i Komisja Opieki nad Zabytkami.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *