REKLAMA

Zespół ‚Korniczanka’ odwiedziła Przedszkole w Nieświniu [zdjęcia]

„Korniczanka” odwiedziła we wtorek przedszkolaków z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieświniu. Dla dzieci była to lekcja folkloru, dla zespołu natomiast kontakt z przemiłymi maluchami.

REKLAMA

fot. MGDK Końskie

Wizyta zespołu działającego przy Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich w filii w Kornicy związana była z działaniami nauczycielek przedszkolnych w ramach innowacji pedagogicznej „Mały człowiek, wielka sprawa, bo w nauce jest zabawa” – moduł „Przedszkolak poznaje tradycje regionu”. Innowację realizują panie: Barbara Kowalczyk, Izabela Obratańska i Weronika Woźniak.

Zespół „Korniczanka” pojechał do przedszkola w Nieświniu w okrojonym składzie. Obecne były panie: Małgorzata Pasek, Wiesława Matynia i Elżbieta Piwowarczyk oraz Jan Bukład grający na akordeonie oraz śpiewający.

REKLAMA

Na początku spotkania Małgorzata Pasek pokazała elementy strojów ludowych, w jakich wystąpiły „Korniczanki”, mówiła o gwarze i ludowych piosenkach. Potem zespół zaśpiewał radosne piosenki z akompaniamentem Jana Bukłada. Dzieciaki ubrane na styl ludowy odwdzięczyły się tańcami: „Kręcą się kółeczka” i „Grozik”. Folklorystyczne spotkanie zakończyła wspólna zabawa na powietrzu w zielonym otoczeniu nieświńskiej szkoły.

Źródło: MGDK Końskie

Zdjęcia (Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *