REKLAMA

Zgłoś się do konkursu muzyki ludowej w Stąporkowie!

Burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają do udziału w I Przeglądzie Kapel i śpiewaków ludowych „wSTĄP na ludowo”, który odbędzie się w niedzielę 8 sierpnia przy siedzibie ośrodka kultury.

REKLAMA

Przegląd zostanie podzielony na kategorie. Brać udział w konkursie mogą zespoły pieśni i tańca, śpiewacy, instrumentaliści, śpiewacy z akompaniamentem instrumentu oraz zespoły ludowe.

REKLAMA

Odnośnie utworów muzycznych, jakie będą prezentowane – program Zespołów Pieśni i Tańca nie powinien przekraczać 12 minut, teksty utworów powinny być zgodne z gwarą, śpiewacy oraz instrumentaliści powinni przygotować dwa utwory trwające nie dłużej niż 7 minut łącznie. W tematyce utworów należy ująć obrzędowość letnią i wiosenną, a mianowicie następujące jej rodzaje np. Święto Janki, śmigus dyngus, majówki, sadzenie kapusty czy przyśpiewki weselne.

Trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone, jury może także przyznawać wyróżnienia. Uroczyste rozdanie odbędzie się w amfiteatrze przy ośrodku kultury o godzinie 15. Ponadto uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa, dla wszystkich przewidziano też poczęstunek.

„Zapraszamy zespoły małe lub duże, duety wokalne lub wokalno-instrumentalne, solistów, instrumentalistów, jednym słowem każdego, kto kocha muzykę ludową” – zaprasza Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija w piątek 30 lipca o godzinie 15. By wziąć udział należy do tego czasu wypełnić i przesłać kartę zgłoszeniową na adres mailowy [email protected] lub osobiście do sekretariatu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie w godzinach od 8.00 do 15.00. Wpisowe wynosi 10 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *