REKLAMA

Złoci Absolwenci najlepszym uczniom [foto]

Z ciekawą inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie Absolwentów Koneckiego Gimnazjum i Liceum Razem dla Przyszłości. Złoci Absolwenci z lat ubiegłych, uhonorowani tym tytułem podczas 100-lecia i wcześniejszych rocznic powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich poproszeni zostali o ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych uczniów w roku szk. 2017/2018 w różnych dziedzinach nauki oraz sportu i działalności charytatywnej.

REKLAMA

Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Złotych Absolwentów. Na zdjęciu stoją od prawej kolejno: dyrektor Wojciech Jasnos, Dawid Jakubowski kl. 2E, Patrycja Pachuc kl.1B, Sylwia Grubarek kl. 2C, Aleksandra Wcisło kl. 2C, Weronika Sapieja kl.1A, Jakub Brandenburg kl.1A ; fot. ze zbiorów liceum.

Jak powiedział nam Kanclerz Stowarzyszenia – Marian T. Jankowski –„To bardzo miła i pożyteczna forma podziękowania swoim wychowawcom i wychowawcom za ich trud , a jednocześnie zachęta obecnych uczniów do osiągania jak najlepszych wyników w szkole i sukcesów w życiu. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspólnie podjąć i zrealizować ten pomysł. Serdecznie dziękuję w imieniu Kapituły SAKGiL wszystkim Złotym Absolwentom za ufundowanie nagród.”

Nagrody w imieniu SAKGiL wręczał podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2-18, sekretarz Kapituły dyr Wojciech Jasnos.

REKLAMA

Oto lista fundatorów – Złotych Absolwentów i nagrodzonych uczniów:

dr hab. n.med., prof. nadzw. Waldemar Brola – dla najlepszej uczennicy z chemii Sylwii Grubarek; prof. dr Waldemar Dębski – dla najlepszej uczennicy z historii Weroniki Sapiei; Marian T. Jankowski – dla najlepszego humanisty Jakuba Brandenburga; Jerzy Staszczyk – za działalność charytatywną dla Aleksandry Wcisło; Wojciech Pasek – dla najlepszego sportowca Dawida Jakubowskiego; dr hab. inż Maciej Włodarczyk, prof. Politechniki Świętokrzyskiej-dla najlepszej uczennicy z matematyki Patrycji Pachuc.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne , okolicznościowe, staranne wydanie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Mamy nadzieję, że zrodziła się nowa tradycja w tym zasłużonym liceum, że starsi Złoci Absolwenci będą służyć pomocą w edukacji i nagradzać swoich młodszych kolegów stosownymi wyróżnieniami.

Zachęcamy Absolwentów do wstępowania do Stowarzyszenia Absolwentów Koneckiego Gimnazjum i Liceum Razem dla Przyszłości  – szczegóły na stronie internetowej http://razemdlaprzyszlosci.com.pl. Razem można więcej i pożyteczniej.

tekst: emjot

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *