REKLAMA

Złote Gody w Końskich. 29 par świętowało w Astorii [wideo, zdjęcia]

W środowe wczesne popołudnie władze gminy Końskie zaprosiły do sali bankietowej Astoria w celu wspólnego świętowania 29 par z długoletnim stażem małżeńskim. W tym roku to właśnie tyle małżeństw z naszego regionu obchodzi swoje „Złote Gody”. 

REKLAMA

Samorządowcy z gminy Końskie od wielu lat przygotowują tego typu spotkania dla „Złotych Par” oraz osób im towarzyszących. Za organizację dnia odpowiada Urząd Stanu Cywilnego z jego kierownik Danutą Augustyniak na czele –„Miło nam, że zechcieliście tu do nas przyjść i razem z nami obchodzić swoje święto – złoty jubileusz małżeństwa. Na dzisiejszej uroczystości zostaniecie Państwo odznaczeni medalem za długoletnie pożycie małżeńskie nadanym przez Prezydenta RP” – przemawiała kierownik USC.

REKLAMA

W wydarzeniu udział wzięli też burmistrzowie miasta i gminy: Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Obecni byli także Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka oraz jego zastępczyni Regina Maciejczyk. Obratański skierował do jubilatów kilka słów:

„Za każdym razem kiedy spotykam się na takiej sali z parami obchodzącymi ten jubileusz mam wrażenie pewnego zjawiska powtarzalności. Odkrywam, że bardzo wiele spośród Państwa to osoby, które znam, z którymi przyszło mi się kiedyś zetknąć, osoby często bardzo zaangażowane w  nasze społeczeństwo. Po drugie pewien przykład, który Państwo dajecie to jest coś co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne. My rozwijamy się jako kraj, naród, społeczeństwo bardzo szybko i na wielu polach świętujemy duże sukcesy. Nie ma co ukrywać jednak, że Państwa pokolenie jest tym, które może być modelem jeśli chodzi o trwałość rodziny i budowania życia wokół rodziny. Jeszcze lepszego modelu życia nie wymyślono. Za to jak Państwo żyjecie, jaki dajecie przykład chciałbym Wam bardzo podziękować i bardzo bym chciał by młodsze pokolenie się zapatrzyło na ten wzorzec”.

Potem już pary otrzymały medale przyznawane przez Prezydenta RP, a jedna z nich podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z tak wielu lat spędzonych w związku małżeńskim. O swoich przeżyciach opowiedziała nam wiceprzewodnicząca koneckiej Rady Seniorów Barbara Szymczyk oraz jej mąż Krzysztof Szymczyk –„Dużo się działo 51 lat temu, a przez ten czas było i lepiej i gorzej, raz na wozie, raz pod wozem. Jak to w życiu. Doczekaliśmy 51 lat razem i jesteśmy szczęśliwi. Mamy dzieci, one się dobrze wychowały. Jesteśmy emerytami. Zdrowie w miarę dopisuje […] Jeśli chodzi o to jak przetrwać tyle lat razem to najlepiej czasami przymykać oko, udawać że jest się głuchym, nie rozdrapywać bolączek i mieć bardzo dużo cierpliwości i oczywiście kochać się” – mówili nam jubilaci.

W trakcie dnia nie zabrakło ogromnej ilości życzeń, kwiatów, słodkiego tortu. Była też część artystyczna przygotowana przez Koneckie Centrum Kultury z Anną Wiaderną na czele. W programie artystycznym udział wzięła młodzież z różnych szkół średnich, a także przedstawiciele kół gospodyń wiejskich. Nie zabrakło też wspólnych tańców.

Państwo Zuzanna i Jan Jedynakowie przeżyli w małżeństwie już 65 lat!

Warto dodać, że w środę doceniono nie tylko pary będące w związku małżeńskim 50 lat, ale i te z dłuższym stażem. Rekordzistami byli Państwo Zuzanna i Jan Jedynak, którzy ślubowali sobie miłość 65 lat temu!

Lista par z gminy Końskie – 50-lecie pożycia małżeńskiego:

1. Umański Jerzy i Grażyna
51 lat razem

2. Siupika Marian i Danuta
51 lat

3. Walkiewicz Waldemar i Danuta
51 lat

4. Jamroziak Marian i Irena
58 lat

5. Szymczyk Krzysztof i Barbara
51 lat

6. Borkowski Andrzej i Marianna
51 lat

7. Pacak Stanisław i Janina
51 lat

8. Staromłyński Jerzy i Barbara
51 lat

9. Morawski Jerzy i Teresa
60 lat

10. Jedynak Jan i Zuzanna
65 lat

11. Niewęgłowski Sylwester i Krystyna
51 lat

12. Kuśmierczyk Marian i Ewa
51 lat

13. Muszyński Jan i Joanna
51 lat

14. Zieliński Edward i Krystyna
50 lat

15. Bukład Jan i Elżbieta
51 lat

16. Dunajski Piotr i Wanda
51 lat

17. Bednarczyk Ryszard i Danuta
50 lat

18. Zieliński Henryk i Barbara
50 lat

19. Leszek Józef i Honorata
50 lat

20. Wróbel Alojzy i Jadwiga
51 lat

21. Brzyski Kazimierz i Stanisława
55 lat

22 .Kusowski Ryszard i Lidia
51 lat

23. Milner Jerzy i Helena
50 lat

24. Krakowiak Stefan i Zofia
51 lat

25. Malec Jan i Antonina
50lat

26. Urban Wincenty i Barbara
50 lat

27. Grzybowski Stanisław i Stanisława
53 lat

28. Legierski Edward i Alicja
50 lat

29. Kamiński Czesław i Bożena
50 lat

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *