REKLAMA

Zmarł 48-latek zakażony koronawirusem. Są kolejne zakażenia

W piątek informowaliśmy o chorym na koronawirusa 48-latku z gminy Radoszyce w ciężkim stanie, który był przetransportowywany pomiędzy szpitalami w Końskich i Starachowicach. Dzisiaj rodzina przekazała nam informację, że mężczyzna niestety zmarł. Zgadza się to z najnowszymi danymi opublikowanymi przez konecki Sanepid. Przekazujemy informacje o COVID-19 z powiatu, województwa i kraju. 

REKLAMA

Historię 48-latka opowiedział nam jego syn Damian. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ. Mężczyzna początkowo nie został przyjęty przez Szpital im. św. Łukasza w Końskich. Po kolejnej dobie z domu zabrało go pogotowie, ale nie wiadomo było gdzie go umieścić. Był więc transportowany pomiędzy lecznicami w Końskich i Starachowicach. W końcu znalazło się dla niego miejsce w Końskich –„Miejsce było, ale gdy wymagał respiratora i przyjęcia na OIOM to w Starachowicach wszystkie stanowiska covidowskie były zajęte i żeby ratować życie wbrew przepisom przyjęliśmy go do leczenia u nas. Zajął jedyne miejsce, które jest dla pacjenta, który w ciężkim stanie z podejrzeniem COVID zostanie przywieziony przez zespół ratownictwa” – tłumaczył nam wtedy dyrektor koneckiej lecznicy Wojciech Przybylski.

REKLAMA

Po kilkudziesięciu godzinach 48-latek został przetransportowany drogą lotniczą do kliniki w Lublinie, gdzie jego życie podtrzymywało specjalne płuco-serce. Dzisiaj rodzina poinformowała nas o śmierci ojca i męża.

O 3 zgonie w powiecie koneckim w swoim codziennym raporcie poinformował też lokalny Sanepid. W sumie w naszym powiecie jest obecnie 35 aktywnych zakażeń koronawirusem (od około 48 może zostać wprowadzona żółta strefa bezpieczeństwa). Dotychczas z choroby wyzdrowiało 190 osób.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 2118 zachorowań na COVID-19, w tym 57 zgonów oraz 1601 ozdrowień. W całej Polsce dotychczas zachorowało 91 514 osób, wyzdrowiało 69 695 pacjentów, liczba zgonów to 2513.

REKLAMA

4 thoughts on “Zmarł 48-latek zakażony koronawirusem. Są kolejne zakażenia

 1. Bolu pisze:

  ludzie umierają a rząd dalej uparcie twierdzi ze wszystko jest pod kontrolą.

 2. Raf. pisze:

  Żegnamy dziś Człowieka o wielkim Sercu. Znałem go bardzo blisko i naprawdę bardzo to przeżywamy z całą rodziną. Był osoba szczera i modlitwa otaczalismy Jego i cała jego rodzinę. Będzie go brakować w życiu codziennym. 😪😪 Szczere kondolencje dla rodziny.

 3. tino pisze:

  Tylko, że przed rzekomym kowidem to takich cyrków nie było. Teraz każdemu na dzień dobry przypisuje się korona wirusa i wozi do śmierci lub trzyma w poczekalni lub izolacji.

 4. gosc pisze:

  Ofiara KORONAWIRUSA?????On jest ofiara nieudzielenia pomocy w szpitalu kiedy przjechal, oraz pozniejszego wozenia i braku leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *