REKLAMA

Zmarł Jan Wiaderny, społecznik, nauczyciel, autor

Jeszcze niedawno Jan Wiaderny gościł w naszym TKN Studio by opowiadać o swojej książce „Pasje mieszkańców Adamowa z Gminy Smyków i okolic”. Dziś dowiedzieliśmy się o jego śmierci. Pogrzeb tego społecznika, nauczyciela, byłego radnego i autora odbędzie się w sobotę o godzinie 11:30 w kościele św. Anny w Końskich. 

REKLAMA

Jan Wiaderny był dwukrotnie wybierany radnym Rady Miejskiej w Końskich (kadencje 2002-2006 oraz 2010-2014). Ostatnio był członkiem Rady Seniorów Miasta i Gminy Końskie. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel, a z tym wiązała się również jego działalność w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

REKLAMA

Pan Jan tworzył patriotyczne wiersze i pieśni, które prezentował podczas państwowych uroczystości. W tym roku wydał i promował swoją debiutancką książkę o Adamowie, Muzeum Ludowym, które się tam znajduje i swoich przyjaciołach Teresie i Janie Krawczykach pt. „Pasje mieszkańców Adamowa z Gminy Smyków i okolic”.

Jan Wiaderny zmał w wieku 84 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 października o godzinie 11.30 w kościele św. Anny przy ulicy Browarnej w Końskich.

Poniżej wideo, w którym Pan Jan opowiada o swojej debiutanckiej książce:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *