Relacja wideo: Neptun – Pogoń Staszów, Alit – Partyzant

Za nami 24. kolejka piłkarskiej Świętokrzyskiej IV ligi. Obie drużyny z naszego powiatu tym razem zremisowały.

Alit Ożarów – Partyzant Radoszyce to jedyny mecz, który rozegrany został w sobotę. Podopieczni Jarosława Komisarskiego na trudnym terenie bezbramkowo zremisowali. Przed tym meczem ekipa z Ożarowa była ósma w tabeli, czyli o kilka oczek wyżej niż radoszyczanie. W tym spotkaniu swoje szanse zmarnowali Kopyciński i Nieszporek. To już 9. mecz z rzędu Partyzanta bez zwycięstwa, w 6 z nich ta drużyna zremisowała. Niestety po 24. kolejce team z Radoszyc znalazł się na przedostatniej pozycji w IV lidze.

Alit Ożarów – Partyzant Radoszyce 0:0

Skład Partyzanta: Mateusz Mazur, Idzikowski, Gołuch, Korol, Jaśkiewicz, Papros, Zagdan, Nieszporek, Zagurowski, Kopycińśki, Samburski.

Neptun Końskie też nie był faworytem przed meczem z Pogonią Staszów. Zawodnicy Waldemara Szpiegi zajmowali 6, a ich rywale 3 miejsce w tabeli. Do przerwy wynik odzwierciedlał tę różnicę, bo goście prowadzili 1:0 po bramce Rzepy. Druga odsłona należała jednak do piłkarzy Neptuna. Najpierw w 58 minucie na 1:1 trafił Jan Sroka, który na boisku pojawił się w tuż po przerwie. MKS nie zwalniał i cały czas naciskał na Olimpię Pogoń. Nasi piłkarze grali wysokim pressingiem. Zaowocowało to drugim golem. Mniej więcej w 70 minucie bramkę na 2:1 zdobył Karol Armata. Warto dodać, że Pogoń przez kilkanaście minut grała w osłabieniu, ponieważ jednej z jej zawodników zobaczył drugą żołtą kartkę.

Niestety pomimo przewagi jednego piłkarza konecczanie nie potrafili dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem po głupim błędzie naszej obrony, która nie zrozumiała decyzji arbitra piłkę do bramki strzeżonej przez Surmę wepchnął Piotr Gilar. Mecz zakończył się rezultatem 2:2.

W następnej kolejce, w niedzielę 15-go maja o godzinie 17.00  Neptun podejmie u siebie Alit Ożarów. W tym samym czasie Partyzant na wyjeździe zmierzy się z Nidzianką Bieliny.

Wielkie piłkarskie emocje czekają nas jednak już w środę. Serdecznie zapraszamy Państwa na stadion Neptuna tego dnia o godzinie 17.00. Nasi zawodnicy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z kolei w sobotę juniorzy starsi w walce o Centralną Ligę zmierzą się z Juventą Starachowice.

Neptun Końskie – Pogoń Staszów 2:2

Neptun Końskie: Surma, Sztandera, Prus-Niewiadomski, Majchrzak, Mierzejewski, Niebudek, Szymkiewicz, Gardynik, Armata, Skalski, Pach. Ławka: Wodecki, Skoczylas, Wojna, Pilarski, Banasik, Sroka

Bramki: Rzepa, Gilar – Pogoń Staszów,