REKLAMA

Zmiana organizacji ruchu w Końskich. Od czwartku [wideo, mapy]

Od czwartku 10 czerwca jazda autem przez Końskie bardzo się zmieni. W związku z przebudową centrum miasta wprowadzone zostają bardzo istotne zmiany w organizacji ruchu. Na początek nastąpi zupełne zamknięcie ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Kazanowskiej aż do ul. Iwo Odrowąża.  Zmieniona zostanie też organizacja ruchu na ulicach: Warszawskiej, Targowej i Łaziennej. 

REKLAMA

„Wykonawca otwiera kolejne pola robót i one w dużej mierze dotyczą prac infrastruktury podziemnej. Dokładnie 10 czerwca najprawdopodobniej przystąpi do budowy kanalizacji deszczowej w obrębie już samego rynku. Te prace są bardzo skomplikowane, bo mówimy tutaj o dużych średnicach, dużych głębokościach aż do 4 metrów – częściowo i droga i rynek będą przekopane. W związku z tym wykonawca wprowadza czasową organizację ruchu”  – mówi nam Marcin Zieliński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

W pierwszej kolejności zamknięta dla ruchu będzie ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od ul. Kazanowskiej do ul. Iwo Odrowąża. Ruch na drogach dojazdowych do ulicy Piłsudskiego będzie zamknięty. Umożliwiony będzie tylko dojazd do posesji wzdłuż dróg dojazdowych.  Wszystkie objazdy znajdziecie na na załączonych mapach (kliknij by powiększyć):

REKLAMA

Kolejne zmiany w pierwszym etapie, wprowadzane już od czwartku to zmiany w organizacji ruchu na ulicach dojazdowych do Piłsudskiego, to jest: Targowej, Warszawskiej i Łaziennej – dla mieszkańców i wykonujących tam działalność ulice te będą teraz dwukierunkowe –„Ograniczenia będą dotyczyły już całej ulicy Piłsudskiego. Ona będzie dostępna dla mieszkańców, usług, służb komunalnych i ratowniczych. Natomiast ograniczenia pojawią się na ulicach dojazdowych. Ulica Targowa, Warszawska i Łazienna, które mają charakter dróg jednokierunkowych zmienią swój charakter i będą ulicami dwukierunkowymi – dostępnymi dla mieszkańców mieszkających w pobliżu tych ulic i służb. To się zadzieje już od 10 czerwca” –  tłumaczy nam Marcin Zieliński.

Póki co ulica Księdza Granata będzie jeszcze przejezdna od ulicy Strażackiej, czy Pocztowej. W przyszłości i ona będzie wyłączona –„Najprawdopodobniej ta ulica będzie miała ograniczenia w związku z wejściem wykonawcy na płytę rynku. To będzie kierunek dojazdu do placu budowy dla niego. Przypominam, że to odrębne zadanie i inny wykonawca. On czeka na to co dzieje się przy przebudowie podziemnej – zarówno kanalizacji deszczowej, jak i sieci ciepłowniczej”  – dodaje burmistrz Zielińśki.

Obecnie mamy więc pierwszy etap ograniczeń, ale tych etapów w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze kilka. O czym poniżej.

„Oczywiście dojazdy będą, ale będą utrudnienia. Jednak będziemy starali się to tak organizować i niwelować by było ich jak najmniej” – tłumaczy nam burmistrz Zieliński.

Kolejnym etapem prowadzonych robót w ciągu ul. Piłsudskiego będą te w obrębie skrzyżowania z ul. Iwo Odrowąża i ul. Mieszka I. Wtedy z ulicy Odrowąża zjedziemy tylko w kierunku ulicy Mieszka I, a ruchem wahadłowo sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Ostatnim etapem będą roboty prowadzone w ciągu ul. Ks. Granata. Jednak tam i wcześniej można spodziewać się czasowych utrudnień i ręcznego sterowania ruchem. Pewne jest jedno: kierujący pojazdami mechanicznymi w najbliższych miesiącach muszą uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

3 thoughts on “Zmiana organizacji ruchu w Końskich. Od czwartku [wideo, mapy]

  1. Proponuję nie zapomnieć o wymianie kanalizacji sanitarne i sieci wodociągowej,j aby nie wyszedł bubel jak na Strażackiej.
    Przy okazji pozdrawiam wszystkich nowych płatników podatku deszczowego.

  2. Czyli mamy powtórke z historii przebudowy ulic Łaziennej i Pocztowej.
    Rozbabrano coś w połowie roku i potrwa to co najmniej półtora roku.

  3. Poprzednie tzw. przebudowy miały raczej charakter politycznych bubli reklamowych. Tą tandetę uprawiano latami żeby nie powiedzieć dekadami. To samo tyczy się lewego skrzydła zespołu pałacowego robionego w pośpiechu i wyjątkowo mało profesjonalnie choć pewnie faktury były na profesjonalne kwoty. Już widać, że to odkryto poprzez kilka skuć kontrolnych tej części elewacji. Spacerując miałem okazję przyjrzeć się temu bliżej i powiem jedno – wg. mojej oceny trzeba to ratować jak najszybciej i ponownie niestety, tynki to zwietrzały pył związany dla pozorów warstwą jakiegoś gruntu i farby… No, ale przecież przed wyborami nie chodziło o to co głębiej tylko o to co na wierzchu, jak zawsze i wszędzie w przeszłości… I naprawdę przestańmy w końcu tak postrzegać rozwój miasta jak przez 25 lat po 89 bo nigdy go nie ujrzymy … Teraz widzę szansę, powinniśmy raczej się cieszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *