REKLAMA

Zmiana pokoleniowa w UKS Szmacianka Przyłogi [zdjęcia]

Są dobrym przykładem na to, że talent i praca przynoszą efekty, nawet kiedy trenujesz w zagrzybionej sali w świetlicy, często bez ogrzewania i prądu. Drużyna z malej miejscowości Przyłogi w gminie Smyków osiągnęła sukcesy na dużą skalę. Po wielu lat z funkcji prezesa klubu zrezygnował Jerzy Duda. Na stanowisku zastąpi go… syn Michał Duda. 

REKLAMA

Przy zielonych bilardowych stołach wygrywali puchary na powiatowych, wojewódzkich i krajowych arenach. Niedofinansowani, często ze wsparciem własnym i rodziców ale z i dużą wiarą w zwycięstwa i radością z gry. Działają od 2008 r, kiedy to z inicjatywy nauczyciela WF Jerzego Dudy, nieżyjącego już Prezesa OSP Gabriela Gonciarza i ówczesnego Radnego Rady Powiatu Mariusza Brelskiego postanowiono, żeby rosnącemu potencjałowi sportowemu nadać formy statutowe.

REKLAMA

„Szmacianka” bo taka nazwę przyjął Uczniowski Klub Sportowy to popularna nazwa zrobionej z różnych skórzanych czy materiałowych elementów piłka. Kopana tam gdzie był talent ale brakowało pieniędzy na profesjonalny sprzęt. Tak przez wiele lat (Szmacianka Przyłogi) nazywała się drużyna męska piłkarzy z Przyłóg, która rozgrywała swoje mecze na boiskach gminy i powiatu. Tradycje postanowiono kontynuować.

Ostoją i głównym animatorem działań UKS Szmacianka Przyłogi przez ponad 10 lat był wspomniany Jerzy Duda. Ze względu na zwiększone obowiązki związane z pełnieniem funkcji zastępcy wójta w Smykowie, postanowił oddać pałeczkę zarządzania młodszym. Walne Zebranie członków UKS „Szmacianka” Przyłogi odbyło się w Świetlicy „U Floriana” w miniony piątek. W skład nowego Zarządu weszli: Michał Duda (Przewodniczący), Łukasz Mogielski (Zastępca Przewodniczącego), Magdalena Mogielska, Mateusz Witkowski, Mateusz Kos, Robert Krakowiak. Z pierwszego założycielskiego składu Zarządu na dalszą kadencje pozostał Mariusz Brelski, któremu powierzono funkcję Członka Zarządu ds. promocji i środków zewnętrznych.

Tekst i foto: Mariusz Brelski, własne

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *