Zmiany na czele Koneckiej Ligi Futbolu

5 kolejka Organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY Koneckiej Ligi Futbolu przyniosła zmianę liderów.

W Młodej Ekstraklasie na 1 miejsce wskoczył Kansas Kazanów, który wygrał swój mecz walkowerem. Dotychczasowy lider – Alternativ – przegrał, po dobrym meczu,
z UKS Końskie. Zarówno Kansas, UKs, jak i Alternativ mają obecnie po 12 pkt. Tyle samo ma czwarty do brydża – San Escobar – który w tej kolejce pewnie pokonał Artimegę, a klasycznego hatr-tricka ustrzelił Czarek Defratyka.

W Ekstraklasie pauzował liderujący Klub 16. co wykorzystali Czarodzieje, wysoko pokonując Thrash Attack i wskakując tym samym na 1 miejsce. Szesnastkę wyprzedziło też Rondo po efektownej wiktorii nad Auto Komis Daniel Zych. Do ścisłej czołówki coraz mocniej pukają też Dachy Fornalczyk, które tym razem rozbiły Wincentów. Klasą dla siebie w tym spotkaniu był Bartek Nowakowski.

Młoda Ekstraklasa – 5 kolejka – 4 czerwca 2017r.

UKS Końskie – Alternativ 3 : 1 (1 : 1)

Bramki: UKS: Mendygrał, Dziubiński, Bednarz; Alternativ – Kuśmierczyk

Interesujący, toczony w szybkim tempie mecz, z ofensywnym nastawieniem obu ekip. Stosunkowo niska ilości bramek wynikało z uważnej gry w obronie (multum zablokowanych strzałów). O zwycięstwie gospodarz przesądziła świetna, zamknięta przez Pawła Dziubińskiego, kontra i solowa, zakończona kapitalnym strzałem akcja Rafała Bednarza. Tym samym została przerwana piękna passa zwycięstw Alternativ (cztery zwycięstwa).

Artimega – San Escobar 1 : 4 (1 : 0)

Bramki: Artimega – Adamus; San Escobar – Defratyka 3, Chendoszko

W pierwszej połowie zachowawcza taktyka Artimegi zdawała egzamin. Goście przeważali, ale gospodarze mądrze i z poświęceniem się bronili (za dwóch harował Sebastian Pytlos). W drugiej części gry piłkarze Artimegi jednak opadli z sił, z czego skwapliwie skorzystali przeciwnicy, pogrążając rywala jak Real Juve w sobotnim finale Ligi Mistrzów. Warto odnotować klasyczny hatr-trick Czarka Defratyki.

Pogoń Bydło – Rada Ministrów 2 : 1 (1 : 1)

Bramki: Pogoń – Kowalczyk, Szulc; Tysiąc

Nieco chaotyczny, ale elektryzujący do samego końca mecz drużyn z dolnej połowy tabeli. Zaczęła lepiej Pogoń (przytomne zachowanie Darka Kowalczyka na 1 : 0). Napędzana przez Łukasza Stysia Rada Ministrównie podała się jednak do dymisji, wprowadziła zmiany w grze i jeszcze przed przerwą wyrównała. W drugiej połowie obie ekipy, nie kalkulując, raz po raz przeprowadzały akcję za akcją. Niestety, nie licząc bramki Daniela Szulca, okrutnie tego dnia zawodziła skuteczność.

Kansas Kazanów – Radośni 3 ; 0 (walkower)

10 – 22

Strzelcy: Duda (Kansas) – 9, Wójcik, Kosmal (obaj Kansas) – 7, Kuśmierczyk (Alternativ) – 7, Majewski (Alternativ) – 6, Pytlos (Artimega) – 6, P. Mendygrał (UKS) – 5, Łyczek (Rada Ministrów) – 4, J. Deperas (Kansas) – 4

Ekstraklasa – 5 kolejka – 4 czerwca 2017r.

Czarodzieje – Thrash Attack 5 : 1 (0 : 0)

Bramki: Czarodzieje: Rusiecki 2, K. Lorek, Pera, B. Lorek; Thrash Attack – Staromłyński

Długo, bo blisko 30 minut bronił się Thrash Attack przed atakami Czarodziejów. Fenomenalnie spotkanie rozgrywał golkiper gości – Wojtek Woźnica. Obroną się jednak meczów nie wygrywa i w drugiej połowie twierdza ostatecznie padła. Dzieło zniszczenia zainicjował Kamil Lorek, a zakończył Marcin Rusiecki. Thrash Attack stać było tylko na honorowe trafienie Tomka Staromłyńskiego, choć okazji do kolejnych goli było jeszcze kilka. Bramkarz Czarodziejów znów pokazał jednak swój kunszt.

Rondo – Auto Komis Daniel Zych 6 : 3 (2 : 2)

Bramki: Rondo – Jasiński 4, Leksycki, samobójcza; Auto Komis – Grzegorczyk, Rudnik, K. Stępień

Mecz kolejki godny tego miana. Szczególnie mogła się podobać pierwsza połowa,
w której jako pierwsi prowadzili goście, potem, po błędzie w obronie i stracie w atak przegrywali, by po strzale Marcina Rudnika doprowadzić do remisu. Druga część gry to natarcie Ronda .. i bramka Kamila Stępnia. Podrażnieni gospodarze wrzucili piąty bieg i w krótkim czasie strzeliło 2 bramki. Samobójcza bramka przelała czarę goryczy.

Dachy Fornalczyk – Wincentów 6 : 0 (2 : 0)

Bramki: dachy Nowakowski 3, Pol 2, P. Augustyniak

Pewna, zasłużona wygrana Dachów, w której pierwsze skrzypce grał Bartek Nowakowski (piękna pierwsza bramka). Goście dobrze zaczęli, stwarzając
w pierwszej połowie kilka świetnych sytuacji (brawa dla bramkarza Dachów – Tomka Hawryły), ale w drugiej połowie byli już tylko tłem dla rywala.

Pauza: Dachy Fornalczyk