REKLAMA

Zmiany na koneckiej porodówce. Partner może nocować z ciężarną [wideo]

Konecki szpital wprowadził nową usługę. Od października w oddziale Ginekologiczno-Położniczym istnieje możliwość, aby jedna osoba bliska pacjentce (mąż, partner, osoba z rodziny) nocowała wraz z nią w jednej sali. Jest to usługa dodatkowo płatna.

REKLAMA

„Była to inicjatywa kierownika oddziału ginekologii i położnictwa. Na prośbę personelu i pana ordynatora była przychylność zarządu i dyrekcji, możliwa więc jest organizacja takiej możliwości porodów rodzinnych, pobytu rodziny w trakcie trwania procedury porodu […] Akurat posiadaliśmy warunki lokalowe, by wyodrębnić dwie takie sale. Po małym remoncie te sale zostały udostępnione i przekazane do dalszego wykorzystania dla oddziału ginekologii i położnictwa” – opowiada dr Wojciech Gola, wicedyrektor ZOZ Końskie do spraw medycznych.

REKLAMA
Obecność bliskiej osoby daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, dzięki temu pobyt w  szpitalu staje się dla niej bardziej komfortowy i mniej stresujący. O szczegółach tego projektu opowiedział nam ordynator porodówki:

„Wydzielone są dwie salki, posiadają one własny węzeł sanitarny. Pacjentki w okresie okołoporodowym – tuż przed porodem, w trakcie porodu i ew. kilka dni po, mogą skorzystać za opłatą z tych sal. Cieszy się to już sporym zainteresowaniem, kilkanaście par skorzystało już z tej usługi, chwalą to. Myślę, że pomysł jest bardzo dobry i zapewnia to paniom, które czują się wyobcowane, boją się nowej sytuacji mogą liczyć na wsparcie swojej rodziny, która może z nimi przebywać w ciągu tego czasu, przez te kilka dni […] Na salach znajdują się dwa łóżka – dla położnicy i dla osoby towarzyszącej” – mówi lek. Piotr Kowalczyk, ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego.

Pobyt w sali rodzinnej przewidziany jest dla jednej osoby bliskiej z pacjentką, może ona przebywać z rodzącą przez całą dobę, natomiast wyżywienie musi sobie zorganizować we własnym zakresie. O wszystkie szczegóły można pytać telefonicznie łącząc się bezpośrednio z oddziałem.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Zmiany na koneckiej porodówce. Partner może nocować z ciężarną [wideo]

 1. Konecczanka pisze:

  Wyposażenie sal jak za czasów PRL. Może dla porównania zdjęcia: jak wyglądają sale w szpitalach w dużych miastach? Czy wszyscy w tym temacie uświadomieni?

 2. losiu pisze:

  PRL ….kobieto o czym czy ty wogole piszesz nie masz na ten temat żadnej wiedzy a na pewno nie widziałaś szpitala w dużym mieście !!!!Nawet dziecięce wyglądają 3 razy gorzej niż u nas ….jak zwykle wypisujesz jakieś głupoty niczym nie uzasadnione …jesteś zwykłym szkodnikiem konecczanka !!!!szkoda na ciebie czasu naprawdę i trzebaby za każdym razie po twoim poście pisać sprostowania w zasadzie na każdy temat jaki poruszasz …ale chyba na szczęście już cię tu wsYscy znają i wiedzą że szkoda czasu …

 3. Konecczanka pisze:

  losiu,
  Człowieku widać, że Ty bladego pojęcia nie masz jak wyglądają sale szpitalne w innych miastach.
  Żałosny obrońco „zacofanego” miasta Końskie a może raczej obecnie tu panujących.

 4. losiu pisze:

  Wiesz co tak się składa że w naszym jestem codziennie a w innych miastach w wielu w całej Polsce przez ostetnie 20 lat po kilka razy w ciągu roku :)))faktycznie jestem obrońcą naszego miasta a szpitala na pewno podobnie jak wielu innych rzeczy w naszym mieście a tobie radzę wyprowadzkę najlepiej jak najdalej od nas wtedy będzie lepiej i nam i tobie:))

 5. Mefisto pisze:

  Jak będą jeść tą zaprawianą chemią żywność, to będą rodzić alergików a potem wyczekiwać w kolejkach w poradniach dziecięcych.

 6. losiu pisze:

  Już miałem nadzieję że się wyprowadziłaś …..bo nic nie pisałaś ale widzę że nadal jesteś niestety …ośmiesza się ten kto wypisuje głupoty takie jak ty zawłaszcza w tematach o których nie masz pojęcia a tak jest właśnie tutaj!!każdy choć trochę myślący uważa podobnie zresztą wszyscy cię tu już dobrze znają na szczęście nie muszę nic dodawać …aż dziwne że nic nie napisałaś o burmistrzu odnośnie szpitala że to jego wina …a i że młodzi już wyjeżdżają z Końskich 😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *