REKLAMA

Zmiany nad Antoniowem. Powstaje nowy parking [wideo, zdjęcia]

Kolejna przerwa między letnimi sezonami przynosi kolejne inwestycje nad radoszyckim Zalewem Antoniów. Obecnie powstaje tam duży parking. 

REKLAMA

„Nie zapominamy o naszej perełce, o zalewie. Mimo, że inwestycje mamy obecnie zakontraktowane w 7 miejscach na kwotę ponad 31 mln złotych to nie zapomnieliśmy o naszym zalewie. Robimy tutaj metodą gospodarską, bo nie zawsze otrzymujemy zewnętrzne środki na to co byśmy chcieli. Tutaj teraz układana jest kostka na parkingu, a wcześniej był robiony dojazd z kostki, która została kupiona w roku poprzednim” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Inwestycja wyniesie samorząd 110 tysięcy złotych. Jeśli gmina zdecydowałaby się na budowę podjazdów i parkingu z nawierzchni bitumicznej to koszt ten wzrósłby kilkukrotnie – zwłaszcza, że w takim wypadku musiałaby zlecić także wykonawstwo zewnętrznej firmie.

REKLAMA

To jednak nie koniec tego co przed kolejnym latem zmieni się w otoczeniu Zalewu Antoniów –„Lada chwila będziemy chcieli rozbudować strefę sportową. Chcemy zadbać byśmy zrealizowali dla naszych maluchów szerszy plac zabaw. Będziemy myśleć o rozbudowie boisk. Chcemy pomyśleć o cieniu, więc na plaży chcemy stworzyć zacienione miejsca, ale to będzie się działo w przyszłym roku” – dodaje włodarz.

Do tego pięknego miejsca z naszą kamerą będziemy jeszcze wielokrotnie powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *