REKLAMA

Zmiany w Neptunie Końskie. Jest nowy prezes [wideo, zdjęcia]

W środę miało miejsce walne zebranie członków MKS Neptun Końskie. Jego głównym celem było wybranie nowego zarządu. Była to już kolejna próba ukształtowania nowej klubowej władzy i tym razem okazała się ona skuteczna. Wybory wygrał Zdzisław Kos – mający już doświadczenie w pracy w zarządzie Neptuna. 

REKLAMA

Zebranie otworzył prezes Grzegorz Telka, a udział wzięło w nim 18 członków klubu. Gminę Końskie, która jest także głównym sponsorem klubu reprezentował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Po przyjęciu protokołów z działalności finansowej i sportowej klubu przystąpiono do wyboru nowego prezesa. Kiedy okazało się, że pojawiło się dwóch kandydatów dotychczasowy prezes Neptuna Grzegorz Telka złożył rezygnację –„Dziękuję bardzo władzom miasta, p. burmistrzowi Jasińskiemu, p. burmistrzowi Obratańskiemu. Dziękuję chłopakom z Zarządu Klubu – w większości stanowimy zarząd od samego początku, od 8,5 roku. Czterech z nas zostało od pierwszego zebrania do dzisiaj. Chciałbym podziękować zawodnikom, drużynom, wszystkim trenerom, sponsorom i wszystkim osobom, które z nami współpracowały i które się przyczyniły do tego, że mogliśmy zarządzać klubem i wspólnie współpracować” – przemawiał były już prezes Grzegorz Telka.

Obecny prezes był na tym stanowisku przez osiem i pół roku. Otaczający go zarząd między innymi z wiceprezesem Pawłem Mazurowiczem zmieniał się przez ten czas nieznacznie. Klub pod wodzą Telki wyszedł na finansową prostą, stał się wiodącym zespołem w IV Lidze. Jednak największy sukces dotyczył zespołu młodzieżowego. Neptun Końskie awansował i grał w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/2017 i mierzył się z takimi tuzami jak choćby Wisła Kraków.

REKLAMA

Stary zarząd z Grzegorzem Telką na czele zakończył swoją kadencję.

Podczas walnego zgłoszono dwóch kandydatów na stanowisko prezesa – obaj wcześniej już pracowali w zarządzie klubu. Mowa o Andrzeju Ślifierzu i Zdzisławie Kosie. We wstępie zaprezentowali oni swoje osoby i klubowe plany:

„Ten klub mi leży na sercu i po prostu chciałem kontynuować tę dobrą pracę obecnego… byłego już zarządu. Myślę, że najważniejsza w klubie jest praca z młodzieżą. Zespół pierwszej drużyny będzie się opierał w dużej mierze wychowankach klubu. Nie ukrywam jednak, że będą potrzebni też ludzie spoza klubu np. z Kielc, czy np. z Opoczna. Nie będzie na pewno spektakularnych transferów – klub ma mieć stabilizację finansową i być bardzo solidną czwartoligową drużyną” – mówił Zdzisław Kos.

„Miło uczestniczyć i ponownie być w takim gronie. Postrzegać to co się działo przez te 8 lat, a ta praca była chwalebna, bardzo fajna, obserwowaliśmy to. Ja ze sportem jestem troszeczkę związany i wiem jakie są to trudne sprawy. Decyzję podjąłem, bo to środowisko sportowe zasługuje na uznanie. Piłka nożna zawsze miała pełną rodzinę, poza podziałami politycznymi, różnych ludzi skupiała – biznesmenów i nie tylko. Dla zarządu i prezesa szkolenie młodzieży musi być najważniejsze. Cieszę się z sukcesów juniorów, którzy grali w Centralnej Lidze. Cieszę się z pracy z młodzieżą, która kiedyś była nieco zapominana. Teraz poprzeczka jest wysoko postawiona, trudno będzie po poprzednikach coś zdobyć. Trzeba kontynuować, ale i podnieść tę poprzeczkę. Wiemy, że do tego potrzebne są finanse. Jest bardzo duże wsparcie od miasta. Trzeba pracować by pozyskiwać troszeczkę nowych sponsorów – drobnych czy dużych. Poszukiwać ich by ta praca była jeszcze lepiej wykonywana, lepsze były sukcesy sportowe, by była ta stabilność najważniejsza” – przemawiał kandydat Andrzej Ślifierz.

Jeszcze przed głosowaniem staremu zarządowi dziękował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Zwrócił się on także do tych, którzy mają stanowić nowy zarząd klubu –„Ze swojej strony, ale również w imieniu burmistrza Obratańskiego chciałbym podziękować za osiem i pół roku ustępującemu zarządowi. Chciałbym podziękować za tę dobrą, efektywną i skuteczną pracę na rzecz klubu i środowiska. Koneckie środowisko sportowe to mieszkańcy miasta i gminy, samorząd lokalny, środki finansowe i widowiska. Myślę, że większość mieszkańców, którzy interesują się sportem bardzo pozytywnie ocenia Wasz dorobek. Ja mogę powiedzieć, że bardzo serdecznie Wam dziękujemy za to […] Dla nas istotną rzeczą jest by klub funkcjonował w sposób stabilny pod względem organizacyjnym, finansowym, sportowym i żeby mógł kształcić, wychowywać kolejne rzesze koneckich sportowców […] Życzę tego nowemu zarządowi by ta współpraca, która miała miejsce przez osiem i pół roku dalej była tą dobrą, efektywną współpracą z klubem. Rzadko dzisiaj wszystko można ocenić współpracę przez jeden pryzmat – finansowy. Nie jest sztuką mieć pieniądze i je wydawać, czy je rozdawać. Dzisiaj istotą rzeczy jest efektywnie zarządzać klubem, ale i wzajemnie darzyć się szacunkiem. Ja chcę powiedzieć w sposób jednoznaczny, że ten szacunek dla Was dzisiaj mój, przedstawicieli władz jest i na pewno będzie niezależnie od tego jak te wybory się zakończą. Cieszę się, że jest dwóch kandydatów, jest z czego wybrać. Obu kandydatów znam – zarówno Zdzisława, jak i Andrzeja. Na pewno nie zrobię tego by wskazać na osobę. Nie może być tak, że przedstawiciele klubu dokonują wyboru poprzez wskazanie. Klub jest autonomiczny, jest tym środowiskiem, które ma zarządzać środkami finansowymi, wychowywać, kształcić i pracować na rzecz środowiska” – przemawiał wiceburmistrz Jasiński.

Ostatecznie po głosowaniu okazało się, że nowym prezesem Neptuna Końskie został Zdzisław Kos. Uzyskał on 14 głosów poparcia, a 4 działaczy zdecydowało się wskazać Andrzeja Ślifierza. Nowy prezes od razu zaprosił swojego konkurenta do współpracy –„Jak Andrzej podszedł do mnie i gratulował mi od razu zaprosiłem go do współpracy i myślę, że to jest dobra decyzja na tę chwilę” – mówił Kos.

Nowy prezes MKS Neptun Końskie – Zdzisław Kos.

Zdzisław Kos po głosowaniu poprosił o zwołanie nadzwyczajnego Walnego Zebrania w dniu 15 stycznia celem powołania pozostałych członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej. O wynikach kolejnego walnego zebrania na pewno poinformujemy Państwa w tkn24.pl.

Nasza redakcja nowym zarządcom Miejskiego Klubu Sportowego Neptun Końskie życzy samych sukcesów na sportowej drodze. Natomiast staremu zarządowi gratuluje udanych dla koneckiego futbolu ponad ośmiu lat.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *