REKLAMA

Zmiany w terminach szczepień. 30-latkowie zarejestrują się jeszcze w kwietniu

30-latkowie, którzy wypełnili na początku roku specjalny internetowy formularz zarejestrują się na szczepienie przeciw covid-19 jeszcze w kwietniu. Pozostali będą musieli czekać o tydzień dłużej. Przyspieszają rejestracje dla wszystkich roczników. 

REKLAMA

Powyższa tabela prezentuje wykaz dni, w których rozpoczną się rejestracje dla kolejnych roczników, czyli osób urodzonych w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych i po roku 2000.

REKLAMA

Wyjątkami od tych reguł będą jednak osoby, które dokonały na początku roku rejestracji internetowej, deklarując chęć zaszczepienia. Już 28 kwietnia będą bowiem mogły zarejestrować się na szczepienie osoby w wieku 30-39 lat, które wcześniej dokonały internetowego zapisu. Z kolei 4 maja ten sam przywilej otrzymają najmłodsi w wieku od 18 do 29 lat.

Koordynator Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk przekazał także, że zmieni się rozporządzenie w sprawie „awaryjnych” szczepień – rząd wprowadza zmianę dotyczącą „ryzyka niewykorzystania szczepionki”. Zezwoli w takim przypadku na szczepienie osób młodszych – powyżej 18. roku życia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *