REKLAMA

Znaczne postępy w budowie remizy OSP Fałków [wideo, zdjęcia]

Trwa budowa nowej remizy OSP Fałków – inwestycji, która jest niezbędna dla działających w Fałkowie strażaków ochotników. Widać już znaczny postęp prac.

REKLAMA

Zaledwie jedna ściana była wybudowana na placu budowy w listopadzie, kiedy to odwiedziliśmy fałkowskich strażaków z naszą kamerą. Teraz konstrukcja budynku jest już niemal ukończona, a praca wre nawet przy bardzo niskich temperaturach na dworze.

„Do tej pory, jak widać, jest zrobione bardzo dużo. Budynek jest przygotowany już do przykrycia blachą, położenia membrany i pokrycia dachowego. Jesteśmy zadowoleni z postępów prac na budowie. Widać, że firma się stara i robi to rzetelnie” – opowiada nam Grzegorz Zganiacz, prezes OSP Fałków.

REKLAMA

Remiza OSP Fałków powstaje od podstaw. Początkowo planowano remont starego budynku strażaków ochotników, jednak okazało się to nieopłacalne. Grzegorz Zganiacz podkreśla, że w poprzedniej siedzibie nie dało się już funkcjonować –„Nie spełniała podstawowych warunków, normatywu, który obecnie jest wymagany. Konieczność modernizacji była i cały czas się staraliśmy, żeby to wykonać” – mówi nam Grzegorz Zganiacz.

Wartość inwestycji to prawie 800 tysięcy złotych, a dotacja z Unii Europejskiej pokryje aż 85% kosztów. Termin realizacji to czerwiec, jednak prace remontowe przebiegają bardzo sprawnie. Można więc spodziewać się szybszego oddania obiektu do użytku.

Dodajmy, że już w środę do strażaków ochotników z Fałkowa przyjedzie nowy wóz. U nas znajdziecie wideorelację z jego przekazania.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *