REKLAMA

Znakomicie zachowany ‚Monitor Polski’ znaleziony w remontowanych murach

Rocznik „Monitora Polskiego” z 1932 roku zachowany w idealnym stanie został odnaleziony w remontowanych murach wschodniego skrzydła Pałacu Tarnowskich w Parku Miejskim w Końskich. Zobaczcie zdjęcia tego niezwykłego wydawnictwa. 

REKLAMA

Monitor Polski to  dziennik urzędowy wydawany przez Prezesa Rady Ministrów, służący do urzędowego ogłaszania aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących wydawanych przez naczelne organy władzy państwowej. Wydawany nieprzerwanie do dziś Monitor Polski powstał na mocy art. 21 dekretu o tymczasowej organizacji Władz Naczelnych w Królestwie Polskiem Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego z 3 stycznia 1918 (Dziennik Praw 1918 nr 1 poz. 1), a jego pierwszy numer ukazał się 6 lutego 1918.

REKLAMA

Egzemplarz odnaleziony w murach koneckiego pałacu jest znakomicie zachowany i z pewnością znajdzie swoje miejsce w powstającym Muzeum Ziemi Koneckiej.  To ogromna księga zawierająca wszystkie numery tego wydawnictwa i dla zainteresowanych to istna kopalnia informacji.

Przypominamy, że wcześniej podczas remontu urzędu dokonano już wielu innych ciekawych odkryć historycznych z czasów XX-lecia międzywojennego, czy PRL-u. Więcej o nich w naszych artykułach i materiałach:

Zdjęcia odnalezionego egzemplarza „Monitora Polskiego”:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *