REKLAMA

Znaleziono niewybuchy w dwóch miejscach powiatu koneckiego!

W odstępie dwóch dni w dwóch gminach naszego powiatu odnaleziono niewybuchy z okresu II Wojny Światowej – jeden z nich wciąż jest zabezpieczany. 

REKLAMA

Sytuacje zdarzyły się w gminie Gowarczów i Ruda Maleniecka. W piątek w okolicach miejscowości Brzeźnica w gminie Gowarczów spacerowicz w lesie natknął się na wystający z ziemi pocisk artyleryjski. Od razu powiadomił policję, a ta służby saperskie. –„Patrol saperski przyjechał do zabezpieczenia pocisku w poniedziałek rano, dlatego też przez cały weekend nasi funkcjonariusze musieli czuwać przy niewybuchu.” – powiedział nam starszy aspirant Michał Okła z koneckiej policji.

Pocisk

Zdjęcie poglądowe

Z kolei wczoraj mieszkaniec Dęby w gminie Ruda Maleniecka zamówił na swoją posesję piasek – z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zakupił on go w jednej z kopalni piasku w gminie Końskie. Okazało się, że w przywiezionym do niego piachu znajdował się także pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II Wojny Światowej. W tej chwili policja zabezpiecza niewybuch oczekując na przyjazd patrolu saperskiego z kieleckiej Bukówki.

REKLAMA

Aktualizacja: również niewybuch z Dęby został zabrany przez patrol saperski.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *