REKLAMA

Znamy projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Końskich 2021! [wideo]

W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok mieszkańcy gminy Końskie do 18 września zgłosili 9 projektów. Teraz są one w trakcie oceny przez komisję i na te, które spełnią szereg wymogów formalnych mieszkańcy będą mogli niebawem oddawać swoje głosy. 

REKLAMA

„Komisja ocenia wnioski pod kątem formalnym, prawnym i finansowym. Oczywiście zadania muszą się zmieścić w kwocie do 100 tysięcy złotych, nie mogą naruszyć praw innych, właścicielskich i oczywiście muszą być zgodne z naszym przyjętym regulaminem, czyli ta lista zgłoszonych zadań musi być podpisana przez minimum 15 osób, które w dniu złożenia wniosku miały ukończone 16 lat. Oczywiście muszą to być mieszkańcy gminy Końskie […] Do 24 września opublikujemy listę zadań, które będą dalej procedowane, głosowane, jak również listę potencjalnie odrzuconych wniosków wraz z uzasadnieniem” – opowiada nam wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Marcin Zieliński.

Zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego 2021 to:
1. Remont budynku biblioteki publicznej miasta i gminy Końskie – filia w Dziebałtowie
2. Plac zabaw dla dzieci i młodzieży z elementami siłowni napowietrznej w obrębie ulic: Piłsudskiego, Zachodniej i Gimnazjalnej
3. Wygrajmy zdrowie – budowa tężni solankowej w Końskich przy ul. Browarnej
4. Budowa dwutorowej bieżni lekkoatletycznej do biegu na 60 m zakończonej skocznią w dal w ZOP w Pomykowie
5. Modernizacja skateparku przy ul. Południowej w Końskich
6. Budowa placu zabaw w miejscowości Gatniki
7. Utwardzenie terenu poprzez położenie dywanika asfaltowego drogi wewnętrznej oraz urządzenie miejsc parkingowych w miejscowości Fidor
8. 100 foteli kinowych dla Kina Miejskiego w Końskich
9. Modernizacja nagłośnienia w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3, 26-200 Końskie

REKLAMA

Rozpatrzenie wniosków przez komisję potrwa do czwartku, kiedy to zostanie opublikowana lista inwestycji, które spełniają kryteria. Następnie od piątku przez miesiąc, czyli do 26 października mieszkańcy gminy Końskie będą mogli głosować na wybrane projekty. Swój głos można oddać na kilka sposobów. O czym ponownie wiceburmistrz Zieliński:

„Nasi mieszkańcy mogą bezpośrednio składać karty do głosowania wypełnione w siedzibie urzędu wrzucając ją do urny, oczywiście również w trybie korespondencyjnym – tutaj jest ważna data stempla pocztowego i oczywiście elektronicznie poprzez naszą stronę internetową, tam będzie podany link do głosowania i z tej formy również będzie można bezpiecznie skorzystać” – mówi nam Marcin Zieliński.

Zwycięskie inwestycje poznamy 9 listopada, kiedy to zostaną opublikowane wyniki głosowania.

Przypominamy, że w poprzednich latach spośród zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego gmina Końskie przeznaczała po 100 tysięcy złotych na pięć inwestycji najbardziej pożądanych przez mieszkańców. W tym roku ze względu na zmniejszone dochody gminy spowodowane epidemią zrealizowane zostaną trzy zwycięskie projekty.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *