REKLAMA

Znamy szczegóły Dni Końskich 2021. Będą rozdawane wejściówki [wideo]

Michał Szpak, Blue Cafe i Jerzy Kryszak to gwiazdy „Dni Końskich 2021”. Koncerty dwóch pierwszych gwiazd odbędą się w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego, a obowiązywać będą na nie darmowe bilety. Będzie można je odbierać w koneckim Domu Kultury przy ulicy Mieszka I 4 od 11 sierpnia. 

REKLAMA

„Mam przyjemność zaprosić mieszkańców miasta i gminy na koneckie obchody, ale niestety z przykrością muszę powiedzieć, że tegoroczne obchody odbędą się w nieco innym, ograniczonym wymiarze, ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. To nie będzie impreza o charakterze masowym, a będzie dostosowana do obostrzeń”  – mówi nam Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

Co zatem przed nami podczas Dni Końskich 2021? Piątek, godzina 19:00 – to koncert zespołu Blue Cafe. Sobota, godzina 19:00 – koncert Michała Szpaka. Będą one trwały po około 2 godziny. Oba te wydarzenia odbędą się w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich  –„To są artyści, którzy tak naprawdę mieli wystąpić w zeszłym roku na Dniach Końskich, jesteśmy związani z nimi umowami, one zostały przeniesione na ten rok i postanowiliśmy zrealizować te koncerty bez względu na to jaka będzie sytuacja. Jest jak jest i musimy patrzeć przez pryzmat obostrzeń i bezpieczeństwa. Razem z władzami gminy zdecydowaliśmy, że te koncerty odbędą się tam. Pod większą kontrolą” – opowiada nam Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Na piątkowy i sobotni koncert obowiązywać będą jednak bezpłatne wejściówki. Zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu powinni odebrać je z koneckiego Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go 4 –„Na wszystkie imprezy są darmowe bilety wstępu. Ci którzy będą mieli ochotę będą mogli takie wejściówki sobie odebrać tutaj w Domu Kultury. Od 11 sierpnia rozpoczynamy rozdawanie takich zaproszeń. Proszę się uzbroić w cierpliwość i mam nadzieję, że wielu będzie chętnych, pewnie więcej niż będziemy mieli tych zaproszeń, ale cóż – sytuacja nas zmusiła do tego by taką formę przeprowadzić tych koncertów” – tłumaczy dyrektor Salata.

W niedzielę czeka nas otwarty dla wszystkich piknik w Parku Miejskim –„Niedziela to dzień wieńczący obchody piątkowo-sobotnie. Od godziny 16:00 blok artystyczny poświęcony koneckim artystom, skupionym wokół Domu Kultury. O godzinie 18:00 wręczenie nagrody burmistrza miasta i gminy, czyli Koneckiej Glorietty. Potem zapraszamy na występ popularnego Jerzego Kryszaka i blok kabaretowy. Wieczór zakończymy konecką gwiazdą, czyli zespołem Sufler” – mówi Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza Końskich.

Laureaci wspominanej Koneckiej Glorietty są już wytypowani. Ich kandydatury czekają jeszcze na zatwierdzenie przez burmistrza miasta i gminy Końskie  –„Konecka Glorietta jest najważniejszą nagrodą burmistrza miasta i gminy, podsumowującą dorobek zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. W tym roku wręczymy Gloriettę w kategorii kultury, kategorii edukacja, kategorii rozwój gospodarczy miasta i gminy oraz w zakresie przedsiębiorczości. Pewną niespodzianką będzie nagroda specjalna. Kapituła Glorietty podjęła już ustalenia i mam nadzieję, że wkrótce ogłosimy publicznie osoby, firmy, które tę Gloriettę otrzymają” – tłumaczy Jasiński.

Obszerne relacje wideo i foto ze wszystkiego co będzie się działo podczas Dni Końskich 2021 zaprezentujemy Państwu w tkn24.

REKLAMA

4 thoughts on “Znamy szczegóły Dni Końskich 2021. Będą rozdawane wejściówki [wideo]

  1. mus_berlin pisze:

    To jak robią to w innych miastach ? Ostatnio byłam w Parczewie i bawili się bez ograniczeń? Podobnie w Kudowie Zdroju, Jak znam TKN to zaproszenia – bilety znikną po 30 minutach od rozpoczęcia dystrybucji.

  2. Katarzyna pisze:

    Na występ Michała Szpaka, to fani zazwyczaj zjeżdżają z całej Polski, a przed Covidem nawet z innych krajów. To nie wiem czy tych wejściówek wystarczy. W mojej miejscowości jak był to zabrakło miejsc noclegowych w okolicy.

  3. tomasinom pisze:

    Odebrać z Koneckiego Domu Kultury czy też z Końskiego Domu Kultury, oj prof. Miodek by tu się przydał do rozstrzygnięcia tego oczywistego sporu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *