REKLAMA

Znamy termin przedterminowych wyborów do Rady Powiatu?

Pojawił się projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, które zakłada że ponowne wybory do Rady Powiatu w Końskich odbędą się w niedzielę 16 czerwca. Projekt rozporządzenia może zostać jeszcze zmieniony, ale jak udało nam się dowiedzieć – szanse na to są niemalże równe zeru. 

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że już 16 czerwca 2019 roku wybierzemy 21 radnych do Rady Powiatu w Końskich. Z dotychczas uzyskiwanych informacji wynika, że większość radnych skróconej kadencji będzie ponownie ubiegać się o mandat. Czy na wyborczych listach pojawią się jakieś nowe nazwiska? Na to trzeba jeszcze poczekać.

REKLAMA

Przypomnijmy, że 20 marca Wojewoda Świętokrzyski wydał obwieszczenie rozwiązujące z mocy prawa Radę Powiatu w Końskich z dniem 26 lutego. Rozwiązanie nastąpiło niejako z automatu w związku z niedokonaniem wyboru Zarządu Powiatu w okresie trzech miesięcy (Wybrano trzech, zamiast czterech członków zarządu jak wskazuje statut powiatu).

Radni rządzącej koalicji tuż przed wygaśnięciem rady oddali pełnomocnictwo profesorowi Markowi Chmajowi. Ten zaś zaskarżył obwieszczenie między innymi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Decyzję WSA w tej sprawie powinniśmy poznać najpóźniej do 25 maja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *