REKLAMA

Znamy wyniki konkursu ‚Mój Pupil. Mój przyjaciel’. Zobaczcie najlepsze prace! [zdjęcia]

Właśnie rozstrzygnięto fotograficzny konkurs „Mój Pupil. Mój Przyjaciel” zorganizowany przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Zainteresowanie było bardzo duże, a zdjęcia niezwykle ciekawe. Konkurs zakończył się w miniony czwartek o północy.

REKLAMA

Oliwia Łukaszczyk – zdjęcie, które zajęło 1 miejsce w kategorii dziecięcej

Zdjęcia docierały pocztą mailową nawet na kilka minut przed godziną 24 – „Uczestnicy konkursu oczarowali nas swą pomysłowością, różnorodnością i miłością do zwierząt. Cieszymy się, że chcieli podzielić się wizerunkami swych przyjaciół. Nie mogę powiedzieć, że czworonożnych, bowiem fotografie przedstawiały nie tylko psy, koty, króliki, chomiki, myszki, ale także kanarki, papużki, ślimaki, a nawet węże” – mówiła Marzena Kądziela, wicedyrektor MGDK Końskie.

Na udział w konkursie zdecydowało się 79 osób dorosłych, 42 osoby z grupy młodzieży i 41 dzieci. W sumie komisja konkursowa w składzie: Kamila Dobrowolska (przewodnicząca), Piotr Salata i Paweł Stasiński wzięła pod uwagę 349 zdjęć!

REKLAMA

Kacper Kania – – zdjęcie, które zajęło 1 miejsce w kategorii młodzieżowej

„Tych zdjęć nadeszło więcej, jednak niektórzy zapomnieli podać swego imienia i nazwiska, adresu, wieku – niestety. Jurorzy mieli naprawdę wielki kłopot z wyborem zwycięzców, bowiem na nagrody zasługuje bardzo wielu fotografów. Postanowiliśmy wyłonić zwycięzcę w każdej kategorii wiekowej oraz przyznać po trzy wyróżnienia. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe, które wyślemy pocztą” – informuje Marzena Kądziela.

Najwięcej zdjęć przysłali mieszkańcy Końskich i powiatu koneckiego, ale były też prace nadesłane między innymi z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Katowic, Leszna, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, a także z Holandii i Wielkiej Brytanii.

Damian Stachura – – zdjęcie, które zajęło 1 miejsce w kategorii dla dorosłych

Pierwsze miejsce w kategorii dzieci zdobyła sześcioletnia Oliwia Łukaszczyk z Końskich. Wyróżnienia: Gabriela Turalska z Brodów, Maja Palewicz z Jeleniej Góry i Tatiana Nowakowska z Bedlenka.

Zwycięzcą w kategorii młodzieżowej został trzynastoletni Kacper Kania z Warszawy. Wyróżnienia zdobyli: Olaf Młodziński z Nowego Kazanowa, Antonella Chianese z Końskich i Jagoda Szczegielniak z Końskich.

Pierwsze miejsca wśród dorosłych jurorzy przyznali Damianowi Stachurze z Bęczkowa (gmina Górno). Wyróżnili: Natalię Łazarczyk ze Stąporkowa, Klaudię Rozdziewicz z Wilczkowic i Magdalenę Kierkuś z Brodów.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *