REKLAMA

Znów mocniej zawieje. Ostrzeżenie meteorologiczne

Noc z piątku na sobotę oraz cała sobota to kolejny niespokojny czas w pogodzie w naszym regionie. Czekają nas ponownie silne wiatry. Zdaniem niektórych źródeł o prędkości ponad 110 km/h, inne mówią o podmuchach dochodzących do 90 km/h. 

REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w naszym regionie wydał ostrzeżenie II stopnia w III stopniowej skali. Na północnym zachodzie obowiązuje najsilniejszy alert. U nas prędkość wiatru osiągać ma średnio 55 km/h, a w porywach do 110 km/h. Ostrzeżenia obowiązywać będą przez całą noc, ale wiać ma także w sobotę. IMGW rozesłało także sms’y ostrzegające przed niebezpieczeństwem.

REKLAMA

Grupa Storm Chasers Świętokrzyskie na Facebooku ostrzega:

W Świętokrzyskim wiatr zacznie wzmagać się zwłaszcza w drugiej części nocy i nad ranem, a najsilniejsze apogeum wichury przypadnie na godziny 10:00-18:00, wieczorem i w nocy z soboty na niedziele wiatr zacznie stopniowo słabnąć. Maksymalne porywy jakich spodziewamy się podczas jutrzejszej wichury wyniosą do 65-80 km/h na południu regionu i do 80-95 km/h na północy województwa. Podczas wichury będą mogły przechodzić również słabe, ale liczne formacje konwekcyjne które będą mogły powodować wzrost maksymalnych porywów wiatru, jednak przekroczenia bariery 100 km/h się nie spodziewamy, choć tego nie wykluczamy.

Apelujemy o rozwagę i zabezpieczenie rzeczy, które mogłaby porwać wichura.

REKLAMA

3 thoughts on “Znów mocniej zawieje. Ostrzeżenie meteorologiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *