REKLAMA

Znów zagrały Muzykanty! [foto, video]

W niedzielę 2. sierpnia w koneckim Parku Miejskim ponownie mogliśmy wsłuchiwać się w najpiękniejszą muzykę ludową. 

REKLAMA

O tym czym są Muzykanty opowiedział nam instruktor Muzyki w Miejsko Gminnym Domu Kultury Roman Cieślak –

„To już jedenasta edycja imprezy, która cieszy się doskonałą frekwencją zarówno wśród artystów, jak i publiczności. Tym razem o statuetki Janka Muzykanta wykonawcy rywalizują w dwóch kategoriach: Solistów instrumentalistów oraz zespołów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych”.

REKLAMA

Tańcom i zabawie w rytm ludowy nie było końca. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14., a oprócz  popisów aż 35. artystów lub kapel muzycznych z woj. Świętokrzyskiego i regionów ościennych było wiele innych atrakcji. Konecczanie i goście, którzy zjawili się w niedzielę w parku podziwiali występy satyryczne, a także korzystali z licznych rozrywek przygotowanych przez organizatorów. Najmłodsi mogli między innymi pomalować sobie twarze, czy godzinami bawić się w ogromnym dmuchanym zamku.

Po ponad 6. godzinach rywalizacji poznaliśmy laureatów. W kategorii solistów trzecie miejsce przypadło ex aequo Henrykowi Cackowi z Małogoszczy i Adamowi Kocerbie z Działoszyc, drugą pozycję zajęli ex aequo Stefan Dziubiński z Radomia i Adam Tarnowski z Janiszewa, zwyciężył Eugeniusz Karbownik z Pikoszowa. Natomiast w kategorii zespołów wygrała kapela „Sami Swoi” ze Starej Błotnicy, drugie miejsce zajęły ex aequo Kapela Wiesławy Gromadzkiej i Kapela z Rykoszyna, a trzecie ex aequo przypadło kapelom Heńka z Małogoszczy i Czesława Wojsława z Jędrzejowa . Kolejna, już 12. edycja Muzykantów odbędzie się dokładnie za rok!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *