REKLAMA

Zobacz harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021. Uczniowie napiszą testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

REKLAMA

Przeprowadzenie egzaminu przez szkołę jest dobrowolne. Zainteresowane placówki będą mogły przeprowadzić testy od 17 do 19 marca. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Próbne testy odbędą się z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

REKLAMA

Harmonogram:
17 marca 2021 (środa), godz. 9:00 – język polski
18 marca 2021 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
19 marca 2021 (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną w pierwszej kolejności udostępnione dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO oraz/lub serwisów OKE przeznaczonych dla dyrektorów szkół.

Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć na egzaminie w szkole.

Próbny test musi zostać przeprowadzony z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *