REKLAMA

Zobaczcie Orszak Trzech Króli online przygotowany przez MGOKiS Stąporków [wideo]

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie wspólnie z miejscową parafią już czterokrotnie organizowali Orszak Trzech Króli w Stąporkowie. W tym roku z uwagi na epidemię nie może zaistnieć kolorowy korowód. MGOKiS zachęca więc do obejrzenia orszakowej inscenizacji. Wideo znajdziecie poniżej. 

REKLAMA

W przygotowanym wideo może zobaczyć pokłon królów Kacpra, Melchiora oraz Baltazara przed dzieciątkiem Jezus. Pomiędzy tymi swoistymi jasełkami prezentują się nagrani w swoich domach lub w samym ośrodku lokalni artyści wykonujący znane i mniej znane pastorałki oraz kolędy. Usłyszeć możemy także piękne wiersze – między innymi w wykonaniu poetki Agnieszki Czarneckiej.

Cały film kończy montaż stworzony ze zdjęć wykonanych podczas poprzednich edycji Orszaku Trzech Króli w Stąporkowie. Oprócz tego wierni w stąporkowskim kościele mogą odbierać orszakowe materiały po tradycyjnym nabożeństwie –„Korony oraz gazetki promocyjne natomiast wierni odbierają w kościele Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie w środę po nabożeństwie” – mówi nam Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że już za rok orszak ponownie wyjdzie na ulice Stąporkowa, a my zaprezentujemy Państwu relację z tego wydarzenia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *