REKLAMA

Zobaczcie prace w Sielpi z perspektywy lotu ptaka [wideo, zdjęcia]

W Sielpi podobnie jak w latach poprzednich w okresie do lata wody brak. Trwają tam obecnie prace związane z II etapem rewitalizacji zbiornika wodnego. Ostatnio zdjęcia z lotu ptaka tego miejsca zamieścił Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Zobaczcie je oraz krótkie wideo. 

REKLAMA

„Sielpia od kilku lat w okresie między sezonami jest trudna do poznania. Zamiast gładkiej tafli wody księżycowy krajobraz zryty przez koparki i ciężki sprzęt transportowy, zamiast wyrównanych plaż hałdy piasku. I nieodmiennie na sezon wakacyjny wraca woda i wracają w rosnącej z roku na rok liczbie turyści, odkrywając zaszłe podczas prac rewitalizacyjnych zmiany i licząc na następne” – czytamy na fanpage Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.

Obecnie trwa II etap rewitalizacji zbiornika. Do lata mają tam przebiegać przede wszystkim prace ziemne związane z wymianą torfu na piasek przy niektórych wejściach do wody z plaży. Natomiast po sezonie Sielpię czeka inwestycja bardzo efektowna. Zatwierdzono bowiem projekt budowlany przebudowy grobli na molo.

REKLAMA

II etap rewitalizacji Sielpi wart jest około 7 milionów 300 tysięcy złotych. Oprócz wspomnianych działań wokół zbiornika zostanie dokończona także trasa spacerowo-rowerowa, powstaną również trzy toalety publiczne – gmina planuje, by były one automatyczne i funkcjonowały podobnie jak ta w centrum przesiadkowym w Końskich. W planach jest także utworzenie łapaczy rumoszu na wejściu rzek Czarnej i Taraski, by nie przepuszczały one nadmiernej ilości piasku i nanosów do zbiornika.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *