REKLAMA

Zobaczcie przebieg przebudowy nowej siedziby MGDK w Końskich [wideo, zdjęcia]

Już od około roku w ramach projektu rewitalizacji miasta Końskie trwa przebudowa budynku po Gimnazjum nr 2 przy ulicy Partyzantów, który będzie w przyszłości służył jako nowa siedziba Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Postępy prac są już widoczne, sprawdziliśmy więc, jak przebiega remont. 

REKLAMA

W nowym budynku MGDK Końskie znajdzie się wiele pomieszczeń socjalnych, tematyczne pracownie, w których prowadzone będą zajęcia oraz sala do prób oraz występów tanecznych. Warto dodać, że powstanie także sala kinowa mieszcząca około stu osób (więcej o niej znajdziecie wkrótce w osobnym artykule). Budynek dodatkowo ulegnie termomodernizacji, a ponadto zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych – pojawią się podjazdy, toalety dla niepełnosprawnych, a nawet winda. Wszystko realizowane jest w ramach I etapu przebudowy budynku po Gimnazjum nr 2, jednak w planach są także dalsze etapy, np. budowa sali widowiskowej mieszczącej około 400 osób.

„Prace przebiegają bardzo dobrze. Właściwie to najgrubsze prace już mamy za sobą – te, które w efekcie dają najwięcej gruzu, czyli wywalanie pewnych ścian, budowanie nowych. W tej chwili w niektórych miejscach jest to nawet na etapie kładzenia tynku. Wszystko idzie w dobrą stronę” – mówił nam dyrektor MGDK Końskie Piotr Salata.

REKLAMA

Termin zakończenia prac to tegoroczny listopad, jednak możliwe, że przebudowa zostanie ukończona nieco szybciej. Piotr Salata zapewnił nas także, że przeniesienie całej działalności do nowego budynku Domu Kultury przy ulicy Partyzantów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu prac i oddaniu obiektu do użytku.

Do tej pory zajęcia odbywały się zarówno w „Egipcjance”, jak i w jednym ze skrzydeł remontowanego budynku. Po przebudowie wszystko będzie znajdować się w jednym miejscu, co cieszy dyrektora placówki –„Bardzo się cieszę, że wszystkie zajęcia będziemy mieli w jednym miejscu. Wszystkie zajęcia dydaktyczne, występy, spotkania będziemy mieli w tym, jednym, skupionym miejscu” – Piotr Salata.

Obecnie MGDK w Końskich działa wyłącznie w internecie, gdzie utrzymuje kontakt z odbiorcami za pomocą filmów instruktażowych czy organizowanych konkursów online o przeróżnej tematyce, m. in. ceramicznej, kulinarnej czy fotograficznej. Wszystko to znajdziecie na fanpage’u placówki – TUTAJ.

Niektórzy instruktorzy prowadzą także swoje zajęcia przez internet, o czym opowiedział nam uczący gry na gitarze Marcin Wróbel -„Prowadzimy zajęcia gry na różnych instrumentach w Domu Kultury. Ta działalność teraz przełożyła się głównie na naukę przez internet, online […] To nie to samo uczyć stacjonarnie, a potem przez internet. Jest trochę trudniej, ale każdy się przyzwyczaja – i my, i uczniowie też […] Mamy na razie kilka osób. W porównaniu z tym, co było wcześniej to jest ich znacznie mniej. Natomiast nie możemy narzekać, mam nadzieję, że to tylko sytuacja chwilowa i będzie lepiej” – mówił nam Marcin Wróbel.

Udało nam się także dowiedzieć, że działalność Domu Kultury zostanie najprawdopodobniej wznowiona od 1 czerwca, jednak jak na razie będą to tylko zajęcia indywidualne. Obecnie trwa pozyskiwanie zgód opiekunów i rodziców, by dzieci mogły w nich uczestniczyć. Placówka nie otrzymała jednak żadnych wytycznych o możliwości organizowania zajęć z udziałem większej ilości osób, np. prób.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Zobaczcie przebieg przebudowy nowej siedziby MGDK w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Prace ziemne w Parku Miejskim w Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *