REKLAMA

Zobaczcie remizę OSP Ruda Maleniecka po remoncie [wideo, zdjęcia]

Zakończył się gruntowny remont remizy OSP Ruda Maleniecka. Strażnica przeszła kompletną termomodernizację w ramach projektu rewitalizacji Rudy Malenieckiej. O inwestycji wartej pół miliona złotych rozmawialiśmy z wójtem gminy  Leszkiem Kucą.

REKLAMA

„Zakończyliśmy prace związane z generalnym remontem strażnicy OSP w Rudzie Malenieckiej. Prace te polegały na wymianie, remoncie całego górnego piętra tego obiektu, jak również remoncie generalnym pierwszej kondygnacji. Została wymieniona cała instalacja elektryczna, instalacja centralnego ogrzewania, został wymieniony ekologiczny piec na eko-pellet, zostały wykonane prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, została wymieniona więźba dachowa” – opowiada nam wójt Leszek Kuca.

Jak informuje nas wójt Rudy Malenieckiej, remiza już od jakiegoś czasu prezentowała zły stan techniczny.

REKLAMA

„Ten obiekt od kilku lat był przewidziany do remontu. Ze względu na brak środków nie udało się w tym czasie jej odremontować. Gdy pojawiły się środki w ramach programu rewitalizacji przystąpiliśmy do projektu budowlanego i przystąpiliśmy do samego już remontu. Był on potrzebny, ponieważ ten budynek był w złym stanie i trzeba było pewne prace wykonać” – przyznaje Leszek Kuca.

Strażacy w nowym budynku będą korzystać głównie z parteru, gdzie znajdują się ich szatnie, toalety, garaż oraz tzw. izba pamięci, gdzie przechowują wszelkie odznaczenia, puchary i dyplomy. Sala na pierwszym piętrze natomiast służyć będzie całej społeczności gminnej jako świetlica środowiskowa. W przyszłości będą mogły odbywać się tam zajęcia zarówno dla młodzieży, jak i starszych mieszkańców gminy.

Budynek został już odebrany, a remont się zakończył, jednak strażacy oczekują jeszcze na jedną z bram garażowych, która jest zamówiona. Prawdopodobnie jeszcze do końca lutego będziemy mogli podziwiać z zewnątrz remizę po remoncie w pełnej okazałości.

Łączny koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych, z czego 85% kwoty pokryło dofinansowanie w ramach rewitalizacji miejscowości Ruda Maleniecka.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *