REKLAMA

Wirtualna wystawa ‚Pocztówka z Gowarczowa – kapliczki i budynki’

Podczas realizacji projektu „Spotkanie z kulturą regionu” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska” 2020 w okresie od czerwca do września blisko 30 uczestników z terenu gminy Gowarczów wzięło udział w warsztatach plastycznych (relacja z warsztatów TUTAJ) pracując w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy malowali obrazy tworząc wystawę pn. „Pocztówka z Gowarczowa – kapliczki i budynki”. Za zorganizowanie pleneru oraz wystawy odpowiada Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Teraz wystawę możecie zobaczyć online, na samym dole tego wpisu. 

REKLAMA

W założeniu wystawa prezentować miała zabytki i ciekawe obiekty gminy oraz wybrane kapliczki z jej terenu, które co roku są pięknie przystrajane na wciąż żywą choć już zanikającą tradycję majowych śpiewów i modlitw pod kapliczkami. Podczas zorganizowanych plenerów malarskich, szukając ciekawych obiektów grupy warsztatowe odnalazły również piękno i historię w starych krzyżach i kapliczkach, które wtopione w krajobraz lasu pozostały jak pomniki historii w miejscach przymusowo wysiedlonych wiosek regionu. Galerię tworzą więc obrazy prezentujące kapliczki i krzyże rozsiane na terenie całej gminy Gowarczów.

REKLAMA

Podsumowaniem przedsięwzięcia było otwarcie ekspozycji prac w sali klubowej CKiAL 25 września 2020 r. Obrazy można oglądać w  wirtualnej galerii, a przez najbliższy rok prace pozostaną w zasobach CKiAL z możliwością prezentacji w innych instytucjach a następnie zostaną przekazane twórcom.

Prezentowane poniżej prace wykonali:

Anna Piecyk, Kuba Wroński, Michalina Dróżdż, Lena Pacan, Maja Wrońska, Dominika Fąfara, Jan Banasik, Ksawery Wojciechowski, Kacper Larecki, Mikołaj Snochowski, Antonina Sobczyńska, Lena Michalska, Weronika Żurawska, Zuzanna Szcześniak, Maja Bąbik, Marta Dyk, Amelia Dajer, Weronika Dróżdż, Wiktoria Dobosz, Joanna Partyka, Marlena Dudzic, oraz Panie z ARA – Amatorskiego Ruchu Artystycznego działającego przy CKiAL: Katarzyna Bielecka , Małgorzata Szcześniak, Małgorzata Żurawska, Ewa Muszyńska, Jolanta Makuch

Zobaczcie wszystkie prace:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *