REKLAMA

Zobaczcie wspomnienia z poprzednich lat Koneckiego Września [wideo]

Podczas minionego tygodnia Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich oraz Urząd Miasta i Gminy Końskie publikowały wspomnienia z poprzednich edycji Koneckiego Września. Tegoroczne święto gminy Końskie odbyło się w bardzo ograniczonej formule ze względu na epidemię. Obejrzyjcie, jak wyglądało to w poprzednich latach w materiale zamieszczonym poniżej.

REKLAMA

Wideo rozpoczyna przygotowany z okazji tegorocznego Koneckiego Września utwór „Kolęda Warszawska 1939” w wykonaniu Alicji Woldańskiej.

Następnie burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański przedstawia historię Koneckiego Września, po czym możecie Państwo obejrzeć montaż zdjęć oraz pieśni. W poprzednich edycjach Koneckiego Września gościli u nas także aktorzy tacy jak Jerzy Zelnik, Olgierd Łukaszewicz, Bogdan Brzyski, Jarosław Rabenda, Andrzej Młynarczyk czy Andrzej Deskur. Ich występy z tego wydarzenia również znajdziecie w materiale.

REKLAMA

W Parku Miejskim przez lata uroczystości Koneckiego Września kończyły wspaniałe koncerty piosenek żołnierskich m.in. : Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Zespołu „Wiarusy” czy przygotowane przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich widowisko pt.: „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Wyśpiewane historie” z udziałem lokalnych artystów według scenariusza i reżyserii Anny Wiadernej i aranżacji muzycznej Romana Cieślaka.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo. Wyrażamy także nadzieję, że w przyszłych latach dobrze nam znana dotychczas formuła Koneckiego Września powróci.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *