REKLAMA

Zofia i Hubert w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego [zdjęcia]

We wtorek podczas gali z okazji Jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego odbyła się inauguracja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Nominacje na radnych odebrała również młodzież z powiatu koneckiego: Zofia Mogielska i Hubert Zaleśny.

REKLAMA

Na zdjęciu: Hubert Zaleśny, burmistrz Radoszyc Michał Pękala i Zofia Mogielska

Zofia jest przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Radoszyce, a Hubert wiceprzewodniczącym. Teraz będą pochylać się nie tylko nad sprawami dotyczącymi gminy, ale też pracować na rzecz całego regionu świętokrzyskiego. Przed nimi dwa lata pracy w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego liczy 35 radnych. W trakcie wtorkowych uroczystości ślubowali oni „wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, dbać o sprawy Młodzieży”. Radni pochodzą z różnych części województwa, w tym z powiatu koneckiego. Zofia Mogielska i Hubert Zaleśny odebrali nominacje na radnych z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusza Bąka i marszałka Adama Jarubasa.

REKLAMA

„Gratuluję nam – Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Myślę, że te 2 lata będą czasem owocnej współpracy i pełne optymizmu… No bo jakie mogą być przy 35 osobach, które są pełne motywacji i energii do działania?! Młodzi to przyszłość!” – mówi Zofia Mogielska.

Zdjęcia ( UMWŚ, burmistrz Michał Pękala):

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *