REKLAMA

Zofia Mogielska i Oskar Smołuch w Młodzieżowym Sejmiku Województwa

Zofia Mogielska z gminy Radoszyce i Oskar Smołuch reprezentujący Młodzieżową Radę Miejską w Końskich zostali wybrani radnymi II Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

REKLAMA

Zakończył się nabór do II kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Kandydatów można było zgłaszać do 15 maja; o tym, kto ostatecznie został rekomendowany do Młodzieżowego Sejmiku zadecydowała Kapituła złożona z 9 osób – młodzieżowych radnych poprzedniej kadencji, którzy nie ubiegali się o ponowny mandat radnego. W piątek, 29 maja odbyło się jej drugie posiedzenie, na którym młodzi radni wskazali w głosowaniu nazwiska 33 swoich następców. Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem COVID-19, Kapituła obradowała i podejmowała decyzje w trybie mieszanym – stacjonarnym oraz zdalnym. Listę radnych kolejnej kadencji zatwierdzi Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Wśród 33 nowych radnych znalazły się dwie osoby reprezentujące powiat konecki: Oskar Smołuch z gminy Końskie i Zofia Mogielska z gminy Radoszyce.

REKLAMA

Oskar uczy się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich i w Sejmiku będzie reprezentował Młodzieżową Radę Gminy Końskie. Zofia obecnie jest uczennicą IV LO w Kielcach, ale jak podkreśla doskonale wie, że pochodzi z gminy Radoszyce i powiatu koneckiego (w poprzedniej kadencji Sejmiku też była radną i przewodniczącą komisji ds. Aktywizacji Młodzieży). Młodym radnym serdecznie gratulujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *