REKLAMA

Zofia Mogielska z gminy Radoszyce przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa! [zdjęcia]

Zofia Mogielska pochodząca z gminy Radoszyce została wybrana na nową przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Sejmik liczy 33 młodych radnych. 

REKLAMA

Zofia Mogielska to nowa przewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

33 radnych liczy Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego II kadencji. To osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i pomysłami, aktywnie działające w swoich środowiskach, które chcą zaangażować swój czas i energię w pracę na rzecz regionu. Przed nimi dwa lata pracy. Będą nie tylko konsultować wybrane propozycje dorosłych, ale też wychodzić ze swoimi inicjatywami. W czwartek młodzi radni złożyli ślubowanie i rozpoczęli swoją, często wykonywaną po raz pierwszy, pracę w samorządności.

W wyniku przeprowadzonego głosowania Młodzieżowy Sejmik wybrał swoją przewodniczącą. Została nią Zofia Mogielska. Funkcje wiceprzewodniczących pełnić będą Katarzyna Wojdan oraz Piotr Michalski. Stanowisko sekretarza objęła Aleksandra Mróz.

REKLAMA

Obejmując stanowisko przewodniczącej rady, Zofia Mogielska podkreśliła, że chce razem ze swoimi koleżankami i kolegami wspólnie budować infrastrukturę marzeń, opartą na energii. – „Mam nadzieję, że pracując razem, wspierając się nawzajem, opierając się na liderskim przywództwie będziemy mogli odbudować wiele wartościowych rzeczy w naszym regionie. To my młodzi jesteśmy jego fundamentem. Chciałabym , żebyśmy razem budowali nasze województwo. Dziękuję za Wasze głosy Koleżanki i Koledzy, a przede wszystkim za zaufanie. To długa droga pozarządowych i samorządowych działań dała mi potrzebne kompetencje. Już cieszę się na nadchodzący ogrom działania, mam nadzieję, że mównica na sesjach zawsze będzie okupowana a pomiędzy sesjami wrzeć będzie praca. Zaczyna się nowa podróż” – mówiła młoda radna.

Dla Zofii to druga kadencja jako radnej młodzieżowego sejmiku. Powiat konecki w Sejmiku reprezentuje także Oskar Smołuch.

Zdjęcia (swietokrzyskie.pro):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *